Kranowa

i

Autor: Marcin Śliwa Kranowa

Krakowska woda zdrowia doda, a na pewno go nie odbierze [AUDIO]

2018-02-24 20:30

W Krakowie DOBRA WODA prosto z kranu - to nazwa kampanii, którą Wodociągi Krakowskie zainicjowały w 2013 roku. Teraz dołączają do nich władze miejskie i wojewódzkie.   

Krakowianie mają najczystszą wodę w tej części świata. Dlatego Kraków i władze Małopolski chcą ją lepiej promować. Zapewniają że w naszym mieście można pić wodę prosto z kranu i na dowód montują w urzędach wojewódzkich specjalne pitniki. Narazie są tylko dwa, ale Wicemarszałek Małopolski Wojciech Kozak zapowiada że będzie dużo więcej:

- Urząd marszałkowski sięgnie dalej, wyprzedzając dyrektywę unijną, która mówi, że za pięć lat we wszystkich budynkach użyteczności publicznej, mają być zamontowane takie pitniki.

Jakość Małopolskiej wody gwartantują krakowskie wodociągi. Jest czysta i mocno zmineralizowana. 

- Mamy na to dowody w postaci badań benchmarkingowych, a dwa lata temu potwierdzono fakt, że woda w Krakowie jest, po Singapurze, druga na świecie - mówi zastępca dyrektora do spraw wody Tadeusz Bochnia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji prowadzi akcję montowania pitników w krakowskich szkołach. Trafiło do nich już siedemdziesiąt takich urządzeń.

Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE