Krakowski Rynek pełen policji i służb. Co się dzieje? [ZDJĘCIA]

2020-01-27 22:38

W poniedziałek, 27 stycznia na krakowskim Rynku Głównym pojawiło się mnóstwo służb - policji oraz Służby Ochrony Państwa. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Super Expressu, w jednej ze znanych restauracji spotkali się delegaci, którzy wcześniej wzięli udział w uroczystościach w Oświęcimiu.

W poniedziałek w godzinach wieczornych przez Kraków przejeżdżało wiele uprzywilejowanych kolumn rządowych, które wzbudziły spore zainteresowanie mieszkańców i turystów. Po godzinie 21 spora delegacja pojawiła się na Rynku Głównym. 

Poza radiowozami policji, pojawiły się też samochody Służby Ochrony Państwa, busy oraz limuzyny rządowe. Centrum miasta bacznie obserwowali funkcjonariusze, którzy zwracali uwagę na każde nietypowe zachowanie. Według nieoficjalnych informacji, w restauracji "Wierzynek" spotkali się delegaci, którzy wcześniej wzięli udział w uroczystościach 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. To dlatego Rynek Główny był naszpikowany mundurowymi oraz funkcjonariuszami SOP.

Na obchodach w Oświęcimiu byli obecni m.in. prezydenci Austrii, Finlandii, Irlandii, Izraela, Litwy, Łotwy, Malty, Niemiec, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii i Ukrainy.

Zobacz: Najmniejsze mieszkanie świata jest w Krakowie! Ma 2,5 mkw. [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE