Książę z Dubaju okrutnie wyrolował seniora

i

Autor: SHUTTERSTOCK "Książę z Dubaju" okrutnie wyrolował seniora

Stracił oszczędności

"Książę z Dubaju" okrutnie wyrolował seniora. Myślał, że dostanie paczkę z biżuterią

2023-09-27 13:40

Myślał, że dostanie paczkę z kosztownościami, gdy tymczasem łatwowierność kosztowała go ponad 70 tysięcy złotych. Senior z Krakowa uwierzył, że przez Internet rozmawia z... księciem i następcą tronu Dubaju. W rzeczywistości kontaktował się z nim oszust, który bezwzględnie wyrolował 76-latka. Sprawą zajmuje się policja.

Kraków. "Książę z Dubaju" okrutnie wyrolował seniora. Stracił ponad 70 tysięcy złotych

Aż trudno w to uwierzyć! 76-letni mieszkaniec Krakowa naprawdę myślał, że przez Internet rozmawia z... księciem i następcą tronu emiratu w Dubaju. Tymczasem padł ofiarą oszusta, który zdobył jego zaufanie i owinął go sobie wokół palca. W pewnym momencie rzekomy książę zaproponował znajomemu z Polski przesłanie prezentu. Podarunek miała stanowić paczka ze złotą biżuterią oraz dużą sumą pieniędzy. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, paczka "utknęła na granicy", a "obdarowany" został poproszony o uiszczenie opłaty celnej.

Zmanipulowany senior na wskazane przez oszusta konto przelał ponad 70 tysięcy złotych. W oczekiwaniu na przesyłkę pochwalił się znajomym posiadanymi na Bliskim Wschodzie koneksjami. Dopiero wówczas do 76-latka dotarł głos rozsądku, wyjaśniający mu, że nie rozmawia z żadnym "księciem z Dubaju", ale ze zwykłym naciągaczem. Sprawa została zgłoszona policji, jednak trudno będzie odzyskać pieniądze przekazane przestępcy przez krakowianina.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Łoś po uszy w bagnie
Nasi Partnerzy polecają