Nie stosowali pouczeń

Nielegalne wyścigi w Krakowie nadal mają się dobrze. Posypały się mandaty. Grube tysiące w zaledwie kilka godzin!

2023-09-27 11:25

Podczas tej kontroli policjanci nie stosowali pouczeń. W Krakowie drogówka przeprowadziła działania wymierzone przeciwko uczestnikom nielegalnych wyścigów. Posypały się mandaty. Łącznie wystawiono ich 44, na łączną kwotę prawie 55 tysięcy złotych. Tylko jeden z kierujących zapłaci aż 9 tys. zł. O losie innego kierowcy zdecyduje sąd.

Kraków. Posypały się kary za nielegalne wyścigi. Policja nie stosowała pouczeń

Tragiczny wypadek przy moście Dębnickim, w którym zginęły cztery młode osoby, w tym będący fanem motoryzacji Patryk P., nie zniechęcił kierowców do organizowania nielegalnych wyścigów. Działania wymierzone przeciwko uczestnikom takich "imprez" prowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Mundurowi pracowali na jednej z głównych ulic, we wschodniej części miasta. Skontrolowali 50 pojazdów, ujawniając 45 wykroczeń, za które w 44 przypadkach zastosowano mandaty karne na łączną sumę prawie 55 tysięcy złotych. W jednym przypadku kontrola zakończyła się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Funkcjonariusze wobec kierowców nie stosowali pouczeń.

Rekordzista dostał trzy mandaty. Zapłaci 9 tysięcy złotych

Dla jednego z kierujących spotkanie z mundurowymi było wyjątkowo bolesne. W jego przypadku nie skończyło się na jednym, ale na aż trzech mandatach. Na pirata drogowego policjanci nałożyli kary finansowe w łącznej wysokości 9 tysięcy złotych.

Łoś po uszy w bagnie

Kierowco, czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż quiz a przekonasz się!

Pytanie 1 z 10
Czy w tej sytuacji kierowca ma obowiązek włączyć kierunkowskaz, by zasygnalizować zmianę pasa ruchu z lewego na prawy?
Sytuacja