Libacja zamieniła się w krwawą jatkę. 38-latek zadał śmiertelny cios kompanowi od kieliszka

i

Autor: Małopolska Policja 38-latek został zatrzymany na terenie Płaszowa. Usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Horror w Krakowie

Libacja zamieniła się w krwawą jatkę. 38-latek zadał śmiertelny cios kompanowi od kieliszka

2023-02-22 12:06

Zarzut zabójstwa przedstawiono 38-letniemu mężczyźnie, który w trakcie libacji alkoholowej zadał śmiertelny cios nożem 42-letniemu znajomemu. Wcześniej między kompanami od kieliszka doszło do awantury i szarpaniny. Ciężko ranny poszkodowany trafił do szpitala, gdzie zmarł mimo wysiłku lekarzy. Sprawca przez kilka dni ukrywał się przed policją. Został zatrzymany na terenie Płaszowa.

Libacja zamieniła się w krwawą jatkę. 38-latek zadał śmiertelny cios kompanowi od kieliszka

Zabójstwo w Krakowie. 38-latek zabił nożem kompana od kieliszka

Libacja alkoholowa w jednym z mieszkań w krakowskich Łagiewnikach zamieniła się w krwawą jatkę! W spotkaniu przy napojach wyskokowych brało udział pięć osób: trzech mężczyzn i dwie kobiety. Między dwoma z biesiadników początkowo doszło do słownej utarczki, lecz na tym się niestety nie skończyło. 38-latek i jego o cztery lata starszy znajomy zaczęli się szarpać, a trakcie bójki pierwszy z mężczyzn sięgnął po nóż. Cios niebezpiecznym narzędziem zadany kompanowi od kieliszka okazał się śmiertelny. Ciężko ranny 42-latek trafił do szpitala, gdzie zmarł pomimo wysiłku lekarzy. Sprawca tragedii uciekł i przez kilka dni ukrywał się przed policją.

Funkcjonariusze przesłuchali świadków, przeanalizowali zabezpieczone ślady oraz zgromadzone informacje. Ustalono, że poszukiwany nie posiada stałego adresu zamieszkania i prowadzi wędrowny tryb życia, a także ma bogatą przeszłość kryminalną. Śledczy przeprowadzili szereg operacyjnych ustaleń, które pozwoliły im wytypować miejsca, w których mógł ukrywać się poszukiwany mężczyzna. 38-latka zatrzymano na terenie Płaszowa. Prokuratura przedstawiła mężczyźnie zarzut zabójstwa, a sąd wyraził zgodę na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Nożownikowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Nasi Partnerzy polecają