MAKABRYCZNY wypadek w Olkuszu. Zginął 21-letni motocyklista [ZDJĘCIA]

2019-09-23 10:37

Olkuscy policjanci wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 22 września na ulicy Długiej w Olkuszu. Na miejscu zginął 21-letni motocyklista.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że 21-letni kierujący motocyklem marki Honda jechał z Olkusza w kierunku miejscowości Bogucin. Przebieg wypadku był dramatyczny.

- Kierujący na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na pobocze i uderzył w murowane ogrodzenie, a następnie w drewniany słup telekomunikacyjny - relacjonuje mł. asp. Marika Guzik-Gajda z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji, 21-letni kierowca jednośladu zmarł. Śledczy, wspólnie z prokuratorem, wyjaśniają szczegóły tego tragicznego zdarzenia.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o ostrożność za kierownicą.

- Pamiętajmy, że sami również mamy ogromny wpływ na własne bezpieczeństwo. Szczególną uwagę zwracajmy na prędkość, która musi być dostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych. Nie ma znaku równości pomiędzy prędkością dozwoloną a bezpieczną - dodaje Guzik-Gajda.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE