Małopolska kurator oświaty z różańcem na manifestacji środowisk LGBT

i

Autor: Daniel Szura Małopolska kurator oświaty z różańcem na manifestacji środowisk LGBT

Małopolska kurator oświaty z różańcem na manifestacji środowisk LGBT [ZDJĘCIA]

2020-08-30 7:38

Na krakowskim rynku odbyła się w sobotę demonstracja środowisk LGBT. Towarzyszyła mu kontrmanifestacja, w której udział wzięła małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak. Z różańcem w ręku wyrażała swój sprzeciw wobec demontujących.

Demonstracja, która odbyła się w Krakowie w sobotę (29.08.2020) pierwotnie miała  odbyć się pod koniec maja, jednak Stowarzyszenie Queerowy Maj zdecydowało w marcu o przesunięciu go na koniec sierpnia. Miał to być "Marsz Równości", który miał przejść ulicami Krakowa. Organizatorzy zrezygnowali z wcześniej ustalonej formuły i na jej miejsce zorganizowano demonstrację na Rynku Głównym.

Uczestnicy demonstracji mieli ze sobą tęczowe flagi, parasole i liczne transparenty. "Kraków wolny od nienawiści" czy "Wolność, równość, tolerancja". Takie hasła można było usłyszeć w sobotę na krakowskim rynku.

Przeczytaj także: Demonstracja LGBT i narodowców na krakowskim Rynku. "Faszyści WY*UPCAĆ" [ZDJĘCIA]

Na Rynku Głównym pojawiała się kontrmanifestacja, a wśród osób przeciwnych środowisku LGBT znalazła się małopolska kurator oświaty, Barbara Nowak.

Z różańcem w ręku demonstrowała swoje poglądy.

Zobacz zdjęcia w naszej galerii zdjęć poniżej.

Manifestacja solidarności z osobami LGBT i "Margot" w Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE