Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów. Działali metodą "na walizkę" [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-10-14 10:23
Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów. Działali metodą na walizkę
Autor: Małopolska Policja Członkowie szajki kradli luksusowe samochody. Ich łupem padły między innymi pojazdy marek: audi, bmw, jaguar, land rover i porsche.

Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów, działających na terenie Małopolski. Członkowie grupy dokonywali kradzieży metodą na tzw. walizkę, przechwytując sygnał nadawany z kluczyka właściciela pojazdu. Skradzione samochody sprzedawali w całości paserom, lub rozkładali na części w "dziupli". Mieściła się ona na terenie firmy zarządzanej przez 43-latka z powiatu wołomińskiego.

Pierwszy z członków szajki został złapany już w grudniu 2020 roku, gdy policjanci przyłapali go na gorącym uczynku usiłowania kradzieży bmw x5 o wartości 650 tysięcy złotych. Do zdarzenia doszło w Krakowie, a zatrzymany 44-latek pochodzi z gminy Zielonki. Kolejne działania śledczych w tej sprawie pozwoliły na zgromadzenie materiału dowodowego, który doprowadził ich do ustalenia „dziupli” i dwóch kolejnych członków samochodowego gangu, w tym ich lidera. Pierwszy z nich to 43-latek z powiatu wołomińskiego, drugi to 38-latek z powiatu krakowskiego. "Dziupla" mieściła się na terenie firmy zarządzanej przez 43-latka. Funkcjonariusze odwiedzili również miejsce zamieszkania mężczyzny oraz prowadzony przez niego sklep. Efektem wspólnej policyjnej akcji było zatrzymanie 43-latka i zabezpieczenie pięciu samochodów, z których trzy figurowały w policyjnej bazie jako ukradzione, a pochodzenie pozostałych zostanie zbadane. Funkcjonariusze znaleźli również gotówkę w kwocie 480 tysięcy złotych i 4,8 tysięcy euro, a także pistolet z magazynkiem i nabojami. Celem szajki były luksusowe samochody, w tym między innymi: audi, bmw, jaguar, land rover i porsche. Sprzedawali je paserom w całości lub rozkładali na części. Działali głównie metodą "na walizkę", wykorzystując sprzęt przechwytujący sygnał nadawany z kluczyka właściciela pojazdu. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za dokonane przestępstwa złodziejom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policja twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Poniżej zdjęcia z akcji zatrzymania 43-letniego członka grupy zajmującej się kradzieżą luksusowych samochodów.

PRZECZYTAJ: Poronin. Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę? Tajemniczy telefon do WCPR

ZOBACZ: Pseudograffiti na kilku kamienicach w Oświęcimiu. Chuligan usłyszał zarzuty

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE