Poronin. Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę? Tajemniczy telefon do WCPR

2021-10-13 21:01
Poronin. Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę? Tajemniczy telefon do WCPR
Autor: AndrzejRembowski/cc0/Pixabay.com Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę w Poroninie? Takie zgłoszenie wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego po imprezie policyjnej - informuje Gazeta Wyborcza Kraków

Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę w Poroninie? Takie zgłoszenie wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego po imprezie policyjnej - informuje Gazeta Wyborcza Kraków. Na miejsce miały się udać dwa patrole mundurowych, a członkini jednego z nich miała przepytać policjantkę ws. domniemanego gwałtu na imprezie w Poroninie.

Poronin. Wysoko postawiony funkcjonariusz zgwałcił policjantkę? Tajemniczy telefon do WCPR

Jak informuje Gazeta Wyborcza Kraków, służby ratownicze otrzymały informację, że policjantka została zgwałcona przez wyżej postawionego funkcjonariusza. Do zdarzenia miało dojść w czasie imprezy policyjnej w Poroninie 30 września br., a zgłoszenie o domniemanym gwałcie na policjantce miało wpłynąć przed północą do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Nie wiadomo, kto zawiadomiło o wszystkim służby, ale na pewno nie była to ofiara. Niezależnie od tego na miejsce wysłano dwa patrole policji, a jedna z funkcjonariuszek rozmawiała z policjantką, domniemaną ofiarą gwałtu, ale ta wszystkiemu zaprzeczyła. W związku z tym mundurowi nie prowadzą w tej sprawie żadnych czynności procesowych, natomiast na pytanie Gazety Wyborczej Kraków o wewnętrzne postępowanie dotyczące zdarzenia padła odpowiedź, że "sprawa jest w toku".

- To nie było wydarzenie organizowane i finansowane przez KWP w Krakowie. Policjanci w czasie urlopu i za prywatne fundusze i z własnej inicjatywy zorganizowali spotkanie, na którym podsumowali dokonania i wieloletnią współpracę z policjantami z innych jednostek - mówi Gazecie Wyborczej Kraków rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. 

Czytaj też: Kraków. Karolina i Aleksandra uciekły z ośrodka wychowawczego. Policja szuka nastolatek

Czytaj też: Kraków. Matki z dziećmi pisały kredą po chodniku. Ważna decyzja policji

Sonda
Czy kobiety zatrudnione w policji mają gorzej od mężczyzn?
Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE