Kraków. Matki z dziećmi pisały kredą po chodniku. Ważna decyzja policji

2021-10-13 11:48
Kraków. Matki z dziećmi pisały kredą po chodniku. Ważna decyzja policji
Autor: m_ming/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nie będzie śledztwa w sprawie pisania kredą na chodniku, znajdującym się pod siedzibą PiS przy ulicy Retoryka w Krakowie. W czwartek, 7 października mundurowi interweniowali w tym miejscu wobec matek, które wraz ze swoimi dziećmi chciały zwrócić uwagę na sytuację migrantów koczujących przy polsko-białoruskiej granicy. Ostatecznie policja uznała, że do złamania prawa nie doszło.

W czwartek (7 października) pod siedzibą PiS przy ulicy Retoryka w Krakowie pojawili się technicy kryminalistyki. Na szczęście nie doszło tam do przerażającej zbrodni, a jedynie do niewielkiej demonstracji w sprawie sytuacji migrantów koczujących przy polsko-białoruskiej granicy. Na chodniku dzieci namalowały kolorową kredą swoje rysunki, a ich matki dodały odnoszące się do trwającego kryzysu napisy o treści: "Gdzie są dzieci?", czy też "Nikt nie jest nielegalny". Przybyli na miejsce funkcjonariusze podeszli do sprawy bardzo poważnie. Wylegitymowali kobiety obecne pod siedzibą PiS w Krakowie, odebrali im kredę, a technicy wykonali profesjonalną dokumentację stworzonych malowideł i napisów. Dwie kobiety otrzymały wezwania na komisariat. Jak podaje Radio Zet, ostatecznie policja zdecydowała się na umorzenie śledztwa, w związku z czym nikomu nie przedstawiono zarzutów za malowanie kredą po chodniku. Jako powód tej decyzji policja wskazała fakt, że... kreda jest zmywalna, dlatego w tym przypadku nie doszło do zniszczenia mienia. 

PRZECZYTAJ: Skrajnie wychłodzona staruszka znaleziona w lesie. Zmierzyli jej temperaturę. Wynik szokuje

ZOBACZ: Nauczyciel Roku 2021 pracuje w Małopolsce. Czego uczy Dariusz Martynowicz?

Sonda
Czy policja powinna interweniować w sprawie pisania kredą po chodniku?
SKANDAL! Polscy piłkarze OBRZUCENI BUTELKAMI przez albańskich kibiców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE