"Małopolska Prowansja" już otwarta! [ZDJĘCIA]

2018-06-04 10:27

Lawendowy sezon w Ostrowie koło Proszowic rozpoczął się w ubiegły czwartek. Lawenda będzie tam kwitnąć jeszcze przez miesiąc, także trzeba się spieszyć!

Fioletowe łany lawendy porastają aż 60 arów na granicy Ostrowa i Kadzic, niewiele ponad 40 km od Krakowa. Barbara i Andrzej Olendrowie, właściciele "Ogrodu pełnego lawendy", nie przypuszczali, że ten fioletowy zakątek stanie się hitem turystycznym Małopolski. To prawdziwy raj dla fotografów, par młodych, rodzin z dziećmi - wszystkich tych, którzy chcą chwilę odpocząć w otoczeniu zmysłowej natury.

 -  Można nas odwiedzać codziennie od poniedziałku do niedzieli od godz. 9:00-10:00 (do zachodu słońca). Jeśli chcą Państwo uniknąć tłumów, zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach porannych, wtedy ilość zwiedzających jest najmniejsza! Godziny popołudniowe oraz weekendy mogą być „zatłoczone”. Im wcześniej Państwo przyjdą tym lepiej, ponieważ lawendy będzie więcej. Sprzedajemy pęczki lawendy, które zbieramy z naszego pola. Im więcej ich sprzedamy, tym lawendy w Ogrodzie będzie mniej. Proszę pamiętać, że nasze zbiory trwają przez cały czas, nie mamy jednej daty rozpoczęcia "żniw". Można przyjeżdżać do nas ze zwierzakami, prosimy jednak pilnować aby nie niszczyły lawendy. W tym roku także będą odbywać się Dni Lawendy za niedługo poinformujemy kiedy dokładnie. - informuje na Facebooku "Ogród pełen lawendy".

Czytaj też:

>>> PILNE! Tragiczny wypadek w Cianowicach [ZDJĘCIA]

>>> Nie żyje 18- letnia dziewczyna, która topiła się na “Chorwacji” w Jurkowie

Zobacz TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE