Matura 2021. To najbardziej przeraża uczniów! Nawet Oliwia Bieniuk zabrała głos [memy, komentarze]

Oliwia Bieniuk
Autor: Instagram Oliwia Bieniuk

Matura 2021. Co najbardziej przeraża uczniów? Maturzyści boją się, że w arkuszu CKE pojawią się pytania związane z trudną lekturą obowiązkową. Głos w tej sprawie zabrała m.in. Oliwia Bieniuk, która sama jest tegoroczną abiturientką. Córka aktorki Anny Przybylskiej zapytała swoich fanów na Instagramie, co będzie na maturze 2021 z języka polskiego. Wśród tematów wypracowań pojawiło się kilka dobrze znanych propozycji, ale też niektóre zaskakujące. Matura 2021 już teraz budzi gorące komentarze.

Matura 2021. To najbardziej przeraża uczniów! Nawet Oliwia Bieniuk zabrała głos

Matura 2021 to już kilka dni przed jej rozpoczęciem powód do nieustających komentarzy. Jak informuje sport.onet.pl, tegoroczną abiturientką jest m.in. Oliwia Bieniuk, która spytała na swoim Instagramie innych maturzystów, jakie tematy wypracowań będą na maturze 2021 z języka polskiego. Córka zmarłej przed kilkoma laty aktorki Anny Przybylskiej typuje, że na egzaminie na pewno nie pojawi się "Pan Tadeusz", który był z kolei na maturze próbnej, a do tego liczy na inną znaną książkę.

- Mam taką nadzieję, że będzie "Lalka" pana Bolesława Prusa, dlatego iż "Dziady cz. III" były dwa lata temu i z tego, co wiem, były porażką na maturze. "Pan Tadeusz" raczej wątpię, bo był na próbnej maturze, więc byłoby głupotą jeszcze raz dać Adama Mickiewicza - pisze Oliwia Bieniuk.

"365 dni" na maturze 2021?

Wśród propozycji, jaka lektura będzie na maturze 2021 z języka polskiego, pojawiła się też jedna zaskakująca, ale można ją traktować z przymrużeniem oka. Jedna z internautek napisała o książce "365 dni" Blanki Lipińskiej, którą od razu oznaczyła Oliwia Bieniuk.

- Powiem: tak (śmiech). Wiem, że w minionych latach pojawiała się moja książka w pracach maturalnych, więc... kto wie - odpowiedziała Lipińska.

Matura 2021 - memy i komentarze

Matura 2021 to nie tylko język polski, choć egzamin z tego przedmiotu odbędzie się jako pierwszy - we wtorek 4 maja o godz. 9. Maturzyści próbują opanować towarzyszący wydarzeniu stres, na ogół dając upust swoim emocjom w mediach społecznościowych, w których obok komentarzy nie brakuje też memów.

Inni maturzyści wykorzystują z kolei media społecznościowe, by przypomnieć sobie najważniejsze rzeczy, np. przed maturą 2021 z języka angielskiego.

Okazuje się, że nie tylko Oliwia Bieniuk trzyma kciuki, by wśród tematów wypracowań na maturze 2021 z języka polskiego była "Lalka".

Jeszcze inni użytkownicy próbują dodać pozostałym abiturientom otuchy przed maturą 2021.

Matura 2021. Takie tematy były na maturze z języka polskiego w poprzednich latach. Co będzie na maturze 2021? [GALERIA]

Gwiazdy bez matury [Szymon Majewski, Kayah, Dawid Kwiatkowski] | ESKA XD - Maturalnie #21
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE