Arkusz CKE

i

Autor: arkusz CKE Jakie tematy będą na maturze 2022 z polskiego? Sprawdzamy, co było w poprzednich latach!

Matura 2022: polski. Arkusze CKE i odpowiedzi można wyszukać w internecie. Sprawdź, co będzie na maturze z polskiego 4 maja 2022

2022-05-03 22:01

Matura 2022 z języka polskiego już 4 maja 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z matury 2022 będą dostępne na se.pl po zakończeniu egzaminu. Jednak przed egzaminem z polskiego warto sprawdzić, co było w arkuszach maturalnych w poprzednich latach. Jakie tematy rozprawek były do tej pory i jaka lektura może się pojawić na maturze 2022 z języka polskiego? Jakie jeszcze inne zadania czekały na maturzystów z polskiego? Zobaczcie arkusze z matury z polskiego z poprzednich lat i przekonajcie się sami!

Matura 2022 z polskiego już 4 maja. Maturzystom zostały ostatnie chwile na przygotowania i powtórki materiału. Przed maturą 2022 z polskiego na pewno warto zrobić sobie powtórkę z lektur obowiązkowych, bo ich znajomość jest sprawdzana w zadaniach w arkuszu CKE.

Matura 2022. Co będzie na maturze z polskiego?

W ramach przygotowania do matury 2022 z polskiego, na pewno warto przejrzeć arkusze CKE i odpowiedzi z poprzednich lat. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na tematy prac pisemnych oraz lektur obowiązkowych, których dotyczą. To może się okazać bardzo pomocne, ponieważ podpowiada uczniom, jakie rodzaju tematów mogą się spodziewać. Dodatkowo, maturzyści mogą sprawdzić, które lektury z gwiazdką pojawiają się najczęściej w arkuszu CKE z języka polskiego. Niektórzy uważają także, że ta sama lektura obowiązkowa nigdy nie pojawia się w tematach dwa razy z rzędu. Dzięki temu maturzyści mogą choć trochę wydedukować, co będzie na maturze 2022 z języka polskiego.

Tematy maturalne z arkuszy CKE znajdziesz w naszej galerii - KLIKNIJ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Matura: język polski. Arkusze CKE i odpowiedzi

Jakie inne zadania, poza pracą pisemną, mogą się pojawić w arkuszu CKE na maturze z języka polskiego? Na egzaminie sprawdzana jest także wiedza uczniów z poprzednich lat nauki, jak również umiejętność czytania ze zrozumieniem, analizy oraz interpretacji tekstu.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki