matura

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/SE

Obawy przed egzaminem

Matura próbna 2024 spędza sen z powiek uczniów. Lawina komentarzy. "Chyba wpadnę w jakąś zaspę i tam zostanę"

2023-12-05 22:14

Matura próbna 2024 z języka polskiego już w środę, 6 grudnia. Przed uczniami ostatnich klas szkół średnich bezsenna noc, nie z powodu oczekiwania na wizytę Świętego Mikołaja, lecz ze względu na stres przed egzaminem. O godz. 9:00 przyszłoroczni maturzyści otrzymają arkusze CKE z zadaniami, które będą musieli rozwiązać w ciągu trzech godzin. Dzień wcześniej, w mediach społecznościowych można znaleźć liczne komentarze dotyczące egzaminu.

Matura jest jednym z najważniejszych egzaminów w życiu. Nic więc dziwnego, że uczniowie przeżywają ogromny stres, nawet w obliczu matury próbnej, która nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, gdyż jest tylko testem i sposobem na pokazanie maturzystom tego, czego mogą się spodziewać podczas "prawdziwej" matury.

W mediach społecznościowych możemy znaleźć liczne wpisy i komentarze osób, które przez trzy kolejne dni będą przechodzić "próbę generalną" przed maturą 2024. Można w nich znaleźć wiele obaw, niektórzy próbują ratować sytuację poczuciem humoru.

"Ja jutro chyba wpadnę w jakąś zaspę i tam zostanę"

"Jak dadzą Mickiewicza jutro to kaplica"

"Błagam o prosty temat rozprawki!"

"Długopisów wzięłam tyle, jakbym miała co najmniej miesiąc spędzić przy tym arkuszu"

"Pamiętajcie, co się nie dopisze, to się dowygląda"

- piszą uczniowie w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, matura próbna 2024 potrwa 3 dni. 6 grudnia uczniowie będą mierzyć się z językiem polskim, 7 grudnia - z matematyką, a 8 grudnia będą zdawać egzaminy z języka obcego nowożytnego.

Bieżącą relację z próbnej matury 2024 możecie śledzić na żywo w SE.pl!

Trudne słowa w języku polskim. Znasz je wszystkie? QUIZ

Pytanie 1 z 12
Czym jest prokrastynacja?
Matura 2023 z języka polskiego, Piekary Śląskie