matura próbna 2023 matematyka

i

Autor: Kasia Zaremba/Super Express matura próbna 2023 matematyka

Maturzyści oburzeni

Matura próbna z Operonem. Fala krytyki po angielskim. "Nagrywali to słuchanie kalkulatorem wsadzonym w mikrofalę"

2022-11-24 11:04

Trwa matura próbna z Operonem. W czwartek, 24 listopada 2022, przyszedł czas na egzaminy z języków obcych. Najwięcej uczniów podchodziło do matury próbnej z angielskiego. Po egzaminie zdający dzielą się swoimi odczuciami w mediach społecznościowych. Fala krytyki wylała się szczególnie na jakość nagrań, na podstawie których maturzyści musieli rozwiązywać zadania z arkusza. Co jeszcze było na maturze próbnej z Operonem z angielskiego i gdzie znaleźć odpowiedzi? Zobaczcie!

Matura próbna z Operonem: angielski

Arkusz z języka angielskiego to kolejny egzamin, z którym zmierzyli się maturzyści w ramach matury próbnej przygotowanej przez wydawnictwo Operon. Jak maturzyści oceniają poziom trudności tego egzaminu? Język obcy co roku sprawia uczniom najmniej trudności, większość z nich jest więc zadowolona z tego, jak im poszło. - MEGA EASY TO BYŁO I MEGA PRZYJEMNE - cieszy się na Twitterze jeden z maturzystów. - No łatwiejszego angielskiego się zrobić nie dało - dodaje inny użytkownik Twittera. Matura próbna z Operonem z angielskiego została jednak mocno skrytykowana ze względu na... jakość nagrań, których musieli słuchać zdający, by rozwiązać część zadań z arkusza. - Albo ja jestem tępa i głucha albo nagrywali to słuchanie kalkulatorem wsadzonym w mikrofalę - komentuje jedna z maturzystek. - To słuchanie to jedno po drugim n********o, ani sekundy na, nie wiem, mrugnięcie - dodaje inny zdający. Należy jednak podkreślić, że dla wielu uczniów to właśnie zadania ze słuchania należą do najtrudniejszych. Co roku po maturze CKE i maturach próbnych pojawia się wiele komentarzy maturzystów, którzy narzekają na problemy z rozwiązaniem tych zadań.

Matura próbna Operon: angielski odpowiedzi i arkusze

Uczniowie już szukają w internecie odpowiedzi z matury próbnej z angielskiego, by dowiedzieć, jak im poszło. Czy arkusze i odpowiedzi (rozwiązania, klucze odpowiedzi) z matury próbnej 2023 z angielskiego zostaną udostępnione na stronie internetowej wydawnictwa Operon? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla maturzystów, którzy szukają odpowiedzi z matury próbnej z Operonem. - Uwzględniając prośby nauczycieli i ich potrzeby zdecydowaliśmy o tym, by nie publikować arkuszy i kluczy odpowiedzi na stronie internetowej Operonu ani w innych serwisach - poinformowało "Super Express" wydawnictwo Operon.

Przypomnijmy, że we wrześniu maturzyści pisali maturę próbną 2023 z CKE. Arkusz oraz odpowiedzi z angielskiego można znaleźć w galerii - WYSTARCZY KLIKNĄĆ W ZDJĘCIE PONIŻEJ

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają