Zginęli pod Gerlachem

i

Autor: reprodukcja ART SERVICE Michał, Aleksander i Adam "są już w swoich górach". Łamiące pożegnania po tragedii pod Gerlachem

Michał, Aleksander i Adam "są już w swoich górach". Łamiące serce pożegnania po tragedii pod Gerlachem

2022-01-10 11:20

Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską. Michał, Aleksander i Adam ruszyli wspólnie na wyprawę górską. Ich celem był Gerlach, najwyższy szczyt Tatr. Niestety wyprawa zakończyła się koszmarem, w który nikt nie chce uwierzyć. Finał poszukiwań okazał się tragiczny - mężczyźni zginęli. Ich ciała zostały dostrzeżone z pokładu śmigłowca. Na ratunek było już za późno… Pozostał smutek i żal. W internecie ruszyła fala pożegnań. „Nasze serca płaczą” - czytamy. "Są już w swoich górach".

Przypomnijmy: w piątek (7 stycznia 2022) zaginęła trójka polskich turystów, którzy zamierzali zdobyć Gerlach – najwyższy szczyt Tatr. Prowadzono poszukiwania – m.in. analizowano zdjęcia przesłane przez innych turystów, którzy tego dnia byli na Gerlachu. W niedzielę (9 stycznia) poszukiwania zakończyły się tragicznie - ciała Michała, Aleksandra i Adama zostały dostrzeżone z pokładu śmigłowca. Kiedy dotarli do nich ratownicy, poszukiwani mężczyźni nie zdradzali już żadnych oznak życia. Na ratunek było za późno. Odnalezienie trzech zaginionych potwierdziła w niedzielę (9 stycznia) Słowacka Horska Zachranna Sluzba. Sprawa śmierci polskich turystów będzie przedmiotem dochodzenia.

Tragedia pod Gerlachem. Nie żyje trójka turystów. Internet zalewa fala pożegnań

Mężczyźni kochali góry i to właśnie w górach zakończyło się ich życie. Wspaniała wyprawa, jaką mieli nadzieję przeżyć, zamieniła się w koszmar. Ta tragedia rozdziera serce - z całej Polski płyną słowa pożegnania dla Michała, Aleksandra i Adama.

„Trudno uwierzyć, że już nie poprowadzisz żadnej z grup swoich młodszych kolegów z tego samego liceum na Babią Górę, że nie usłyszą Twoich pełnych pasji opowieści i legend babiogórskich... Nasze serca płaczą. Żegnaj Michale. Łączymy się w bólu z Twoimi bliskimi oraz rodzinami Aleksandra i Adama” - można przeczytać na profilu Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie w mediach społecznościowych.

O śmierci Michała oraz Aleksandra poinformowało koło PTTK ,,Chałupa" :

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy i przekazujemy wiadomość o śmierci członków naszego koła PTTK ,,Chałupa"  Michała i Aleksandra. Michał, w-ce prezes zarządu koła, przewodnik, pełen energii i uśmiechu. Dzielił się swą ogromną wiedzą i pasją do gór. Olek, przodownik PTTK turystyki kolarskiej, świetny kolega, zawsze chętny do pomocy. Odeszliście stanowczo za wcześnie!!! Rodzinom, przyjaciołom i znajomym Michała, Olka i współtowarzysza ich wspólnej ostatniej wyprawy składamy nasze najszczersze wyrazy współczucia łącząc się w bólu rozłąki. Cześć ich pamięci! -  czytamy na stronie Zarząd Koła PTTK ,,Chałupa''

Michał był członkiem Studenckiego Koła Przewodników Górskich w Krakowie. Koledzy pożegnali go we wzruszających słowach:

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy i przekazujemy wiadomość o śmierci członka naszego koła. Pełen energii, uśmiechu, dobrego humoru. Zawsze chętny do pomocy oraz dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zarażał pasją do gór. Takim na zawsze go zapamiętamy. I choć niezwykle ciężko mówić o nim w czasie przeszłym, to wiemy, że pozostanie w naszych wspomnieniach i wierzymy, że odnalazł spokój. Całej rodzinie, wszystkim przyjaciołom Michała oraz pozostałej dwójki osób składamy nasze najszczersze wyrazy współczucia łącząc się w bólu rozłąki - wpis pojawił się na na profilu SKPG Kraków.

Czytaj też: Czarna seria w Tatrach. Zginął 46-latek. Ciało Gabriela znaleźli w dolinie

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Czy turyści powinni płacić za akcje ratownicze, gdy wychodzą w góry pomimo zakazu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany