Policjanci zatrzymali 15-latka z narkotykami. Musieli go obezwładnić

2020-01-15 13:36 AT
Młody chłopak złapany z NARKOTYKAMI. Stawiał opór przy zatrzymaniu
Autor: KWP Kraków 15-letni miał przy sobie tabletki ectasy

Policja z miejscowości Świątniki Górne zatrzymała 15-letniego chłopaka, który posiadał przy sobie tabletki ecstasy. Nastolatek stwierdził, że narkotyki były mu potrzebne wyłącznie na własny użytek. Podczas próby zatrzymania najpierw próbował uciec funkcjonariuszom, a następnie stawiał opór i musiał zostać obezwładniony.

Do zatrzymania doszło w sobotę, 11 stycznia. Policjanci z komisariatu w Świątnikach Górnych zostali zaalarmowani, że w pobliżu przystanku autobusowego znajdują się dwaj podejrzani mężczyźni w młodym wieku. Jednej z nich gdy zobaczył policję zaciął uciekać, a następnie stawiał opór przy zatrzymaniu. Okazało się, że miał ku temu poważny powód, ponieważ posiadał przy sobie 29 tabletek ecstasy. Obecność substancji psychoaktywnych potwierdziło specjalne badanie wykonane za pomocą testera. 

Zatrzymany tłumaczył, że narkotyki posiadał wyłącznie na własny użytek. Mimo tego nie uniknie odpowiedzialności karnej. Już usłyszał  zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).  15-latkiem zajmie się teraz sąd ds. nieletnich. Ze względu na wiek nie grozi mu kara pozbawienia wolności.