Mroźny weekend w Tatrach. Na Kasprowym nawet minus 12 stopni Celsjusza [PROGNOZA POGODY]

2021-12-03 11:29
Mroźny weekend w Tatrach. Na Kasprowym nawet minus 12 stopni Celsjusza
Autor: Tomekkucharczyk1994/CC BY-SA 4.0/wikipedia Kasprowy Wierch/zdjęcie ilustracyjne

Przed nami mroźny weekend w Tatrach. W wyższych partiach gór temperatura spadnie w nocy z piątku na sobotę (3/4 grudnia) nawet do minus 12 stopni Celsjusza. Tyle pokażą termometry na Kasprowym Wierchu. W kolejnym dniach ma się stopniowo ocieplać, jednak turyści i tak muszą się zaprzyjaźnić z ujemnymi temperaturami. Mniej dokuczliwe będą za to opady śniegu.

Tatry. Prognoza pogody na weekend (3-5 grudnia)

Pierwszy grudniowy weekend w Tatrach będzie stał pod znakiem mrozu. W piątek (3 grudnia) na Kasprowym Wierchu będzie minus 11 stopni Celsjusza, a w nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie jeszcze o jeden stopień. Uczucie chłodu będzie potęgowane podmuchami wiatru. Nieco wyższych temperatur synoptycy spodziewają się w niższych partiach gór. W Dolinie Pięciu Stawów termometry pokażą minus 9 st. Celsjusza, nad Morskim Okiem minus 6 st. Celsjusza. W Zakopanem, Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej słupki rtęci zatrzymają się na czwartej kresce poniżej zera. W piątek mogą wystąpić jedynie minimalne opady śniegu. Białego puchu synoptycy nie spodziewają się również w sobotę (4 grudnia), choć tego dnia niebo będzie zdecydowanie bardziej zachmurzone, niż dzień wcześniej. W Zakopanem maksymalna temperatura sięgnie dwóch stopni Celsjusza. Dodatnią wartość wskażą też termometry w Dolinie Kościeliskiej. Ujemne wskazania utrzymają się w Dolinie Chochołowskiej (minus 1 st. Celsjusza), w Dolinie Pięciu Stawów (minus 5 st. Celsjusza), nad Morskim Okiem (również minus 5 st. Celsjusza) oraz na Kasprowym Wierchu (minus 7 st. Celsjusza). Na tym szczycie wiatr powieje z prędkością nawet 35 km/h.

PRZECZYTAJ: Tatry. Hotelarze reagują na obostrzenia. "Będziemy prosić o okazywanie certyfikatu szczepień"

Niedziela (5 grudnia) będzie najcieplejszym dniem weekendu. Nawet na Kasprowym Wierchu temperatura nie spadnie poniżej minus 4 st. Celsjusza. W pozostałych najpopularniejszych miejscach w Tatrach ma oscylować w pobliżu zera st. Celsjusza, z możliwym odchyleniem o dwa st. Celsjusza w górę lub w dół. W niedzielę słońce ma się częściej przebijać zza chmur niż w sobotę. Niewielkie opady śniegu są możliwie na Kasprowym Wierchu, nad Morskim Okiem i w Dolinie Pięciu Stawów. W niedzielę znacznie osłabi się siła wiatru. Ostatni dzień weekendu, pod względem pogodowym będzie najbardziej sprzyjał turystom planującym wizyty na tatrzańskich szlakach. 

ZOBACZ: Tragiczna śmierć dwójki strażaków. Wspaniały gest policjantów z Krakowa

Sonda
Która pora roku jest najlepsza na wycieczkę w Tatry
Światłogród we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE