Myślenice. Nożownik zaatakował kierowcę biskupa. Okoliczności tej sprawy są szokujące

i

Autor: Tumisu/Pixabay Myślenice. Nożownik zaatakował kierowcę biskupa. Okoliczności tej sprawy są szokujące

Brutalny atak nożownika

Myślenice. Nożownik zaatakował kierowcę biskupa. Okoliczności tej sprawy są szokujące

Okoliczności ataku nożownika na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza są szokujące. Do ataku miało dojść przez źle zaparkowany samochód? 30-letni napastnik był kompletnie pijany i nie znał swojej ofiary. Po kilku godzinach policyjnej obławy mężczyzna został zatrzymany. Trzeźwieje w policyjnym areszcie.

Myślenice. Nożownik zaatakował kierowcę biskupa. Okoliczności tej sprawy są szokujące

30-latek zaatakował kierowcę biskupa przez "źle" zaparkowany samochód? Do brutalnej napaści na kierowcę biskupa Chrząszcza w Myślenicach doszło w niedzielę, 13 listopada, na terenie do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Myślenicach. Jak podaje RMF24.pl Krzysztof K. szedł obok parafii, gdzie miał dostrzec, jego zdaniem, źle zaparkowany samochód. Mężczyzna twierdził, że auto tarasuje przejście.

Między kierowcą biskupa Roberta Chrząszcza - panem Sławomirem, a 30-latkiem doszło do kłótni. W pewnym momencie Krzysztof K. wyciągnął nóż i zaatakował kierowcę, zadając mu kilka ciosów w głowę i tułów. Ze wstępnym ustaleń wynika, że napastnik nie wiedział kim jest jego ofiara ani też z kim przyjechał.

Jak informuje małopolska policja, ranny mężczyzna przeszedł pod kościół, gdzie wezwano karetkę. 56-latni Sławomir został opatrzony przez ratowników, a następnie trafił do myślenickiego szpitala w ciężkim, zagrażającym życiu stanie. 

W policyjnej obławie uczestniczyło między innymi 40 policjantów z oddziału prewencji krakowskiej policji. Krzysztof K. został zatrzymany po godzinie 18 przez dzielnicowego dwa kilometry od miejsca zdarzenia. Był kompletnie pijany, miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Nożownik trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwieje.

Prokuratura: to było usiłowanie zabójstwa

Postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach. Jak informuje prokuratura, zabezpieczono nóż. Stan kierowcy jest stabilny, dlatego zostanie przesłuchany w szpitalu.

- Uzyskano opinie biegłego sądowego z której wynika, iż pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci ran kłutych głowy, klatki piersiowej oraz rany ciętej opuszka kciuka lewego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na okres trwając - informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie. 

Po przesłuchaniu kierowcy, podjęta zostanie decyzja w zakresie przedstawienia zarzutów, a następnie wykonane zostaną czynności z udziałem podejrzanego oraz podjęta zostanie decyzja w zakresie skierowania wniosku w przedmiocie stosowania środka zapobiegawczego.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?