Myślenice. Brutalny atak na kierowcę biskupa. Nowe fakty. „Stan jest stabilny”

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/AndrzejRembowski Myślenice. Brutalny atak na kierowcę biskupa. Nowe fakty. „Stan jest stabilny”

Nożownik zatrzymany

Myślenice. Brutalny atak na kierowcę biskupa. Nowe fakty. „Stan jest stabilny”

2022-11-14 6:45

Atak na kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza. – Po wszelkich działaniach medycznych w szpitalu myślenickim stan pacjenta jest stabilny – informuje rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski. Ranny mężczyzna trafił do myślenickiego szpitala i przeszedł operację. W niedzielę (13.11) wieczorem policja zatrzymała 30-letniego napastnika.

Kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został kilkukrotnie zaatakowany ostrym narzędziem i w stanie poważnym przetransportowany do szpitala. Do zdarzenia doszło w niedzielę podczas oficjalnej wizyty kanonicznej w Myślenicach.

Myślenice. Ranny kierowca biskupa Chrząszcza. „Stan jest stabilny”

Jako pierwsze o zdarzeniu poinformowało RMF FM, podając, że kierowca biskupa został ciężko ranny i był operowany. – Po wszelkich działaniach medycznych w szpitalu myślenickim stan pacjenta jest stabilny – przekazał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

Wcześniej małopolska policja przekazała PAP, że mężczyzna został zaatakowany, kiedy wysiadał z samochodu. Wtedy podbiegł do niego napastnik z ostrym narzędziem i zadał nim kilka ciosów, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzewanego o atak służby zatrzymały po kilku godzinach.

Policjant zauważył mężczyznę idącego ulicą, który przypominał rysopis poszukiwanego. Zatrzymał się i okazało się, że to on. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został już przewieziony do komendy – potwierdziła w niedzielę wieczorem Anna Zbroja-Zagórska z biura prasowego małopolskiej policji.

Szczegóły ataku ani jego motywy – nie są znane. Być może poznamy je po przesłuchaniu 30-latka w prokuraturze.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Obchody Narodowego Święta Niepodległości 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany