Myślenice: Starszy mężczyzna zmarł w szpitalu. Miał koronawirusa?!

2020-03-29 16:24 SCH
Koronawirus w Polsce
Autor: LG / archiwum se.pl

Do szpitala w Myślenicach (woj. małopolskie) trafił w piątek (27 marca) starszy mężczyzna z niewydolnością oddechową. Następnego dnia pacjent zmarł. Już po jego śmierci okazało się, że był zakażony koronawirusem.

Kolejna ofiara koronawirusa w Polsce? Jak informuje "Gazeta Krakowska", mężczyzna mający ponad 80 lat trafił do szpitala w Myślenicach na oddział pulmunologii z niewydolnością oddechową. Dzień później pacjent zmarł.

W szpitalu od starszego mężczyzna pobrano kontrolnie pobrano wymaz, który trafił do laboratorium. Wynik przyszedł dopiero w nocy z soboty na niedzielę. Okazało się, że badania wykazały zakażenie u zmarłego pacjenta, ale już po jego śmierci. Mężczyzna miał cierpieć również na inne choroby.

W związku ze śmiercią starszego mężczyzny, kilkanaście osób z personelu szpitalnego zostało objętych kwarantanną domową.

Według danych na godzinę 15.00 w Małopolsce zakażonych koronawirusem jest 145 osób. Z kolei w całej Polsce odnotowano 1771 przypadków zakażenia koronawirusem, z czegoś zmarło 20 osób.

Grzegorz Krychowiak dziękuje służbom medycznym walczącym z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.