Na kasownikach pojawi się... gra w kółko i krzyżyk? Szykują się ciekawe zmiany w komunikacji miejskiej! [WIDEO NOWA TV 24 GODZINY]

2017-04-05 12:52

"Nic nie może przecież wiecznie trwać" - mają oznajmiać stojącym w korku tablice informacyjne ustawione przy remontach dróg. Na kasownikach ma się pojawić gra w kółko i krzyżyk, a na autobusach napis "Nie płacz, kiedy odjadę". Wszystko w ramach projektu LikeON. Zapowiada się ciekawie! Sprawdźcie sami w naszej galerii! 

Pozytywne hasła, które pojawią się w przestrzeni miasta, mają poprawiać nastroje krakowian. Projekt LikeON to inicjatywa finalistów krakowskiego hackatonu KrackHack - 24-godzinnej burzy mózgów, w której każdy mógł zgłosić swoją koncepcję ulepszenia miasta.

 - Pomysł sprowadza się do tego, żebyśmy się częściej uśmiechali. Chcemy to osiągnąć zmieniając sposób, w jaki miasto komunikuje się z mieszkańcami, żeby w mieście było mniej frustracji - mówi Mateusz Mucha, współautor projektu.

Odbyło się już pierwsze spotkanie pomysłodawców z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz MPK. - Chcielibyśmy dać temu pomysłowi szansę - mówi Michał Pyclik z ZIKiT-u. 

Pierwsze elementy projektu mają się pojawić w mieście jeszcze przed Wielkanocą. 

Zobacz materiał NOWA TV "24 godziny":

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany