Na własną rękę przedłużył ważność paszportu. Holender wpadł na lotnisku w Balicach

i

Autor: Taxiarchos228/wikipedia Cudzoziemiec w paszporcie miał przerobioną datę ważności / zdjęcie ilustracyjne.

Problemy cudzoziemca

Na własną rękę "przedłużył" ważność paszportu. Holender wpadł na lotnisku w Balicach

2023-01-31 7:54

Obywatel Holandii został zatrzymany na lotnisku w Balicach po tym, gdy strażnicy graniczni zobaczyli jego paszport. Dokument miał bowiem przerobioną datę ważności. Cudzoziemiec na własną rękę "przedłużył" sobie ważność paszportu poprawiając cyfrę "3" na "8". Nierozsądne zachowanie będzie go słono kosztować.

Wpadka cudzoziemca na lotnisku w Balicach. Miał przerobiony paszport

Drobna poprawka w paszporcie, wprowadzona na własną rękę przez obywatela Holandii stała się przyczyną nieprzyjemności, jakie spotkały cudzoziemca na lotnisku w BalicachMężczyzna na własną rękę "przedłużył" datę ważności dokumentu, zamieniając cyfrę "3" na "8" i myślał, że dzięki temu przez kolejne pięć lat będzie się mógł posługiwać starym paszportem. Tymczasem dokument został zatrzymany przez straż graniczną, a mężczyznę przesłuchano w charakterze podejrzanego. Holender złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Mężczyzna zapłaci grzywnę w wysokości 4400 zł i będzie musiał pokryć koszty postępowania, a także wyrobić sobie nowy paszport, ponieważ przerobiony dokument podlega przepadkowi. 

To i tak stosunkowo łagodna kara, ponieważ popełnione przez podróżnego przestępstwo jest zagrożone sankcją wynoszącą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Niedawno z tego samego powodu nieprzyjemności spotkały 17-letniego Polaka, któremu paszport "poprawiła" nadgorliwa matka.

Sonda
Czy formalności związane z wyrobieniem paszportu powinny być prostsze?
Ferie w Krakowie: oferta Tauron Areny

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki