GOPR

i

Autor: Wikipedia, Shutterstock GOPR

Ratownik nie żyje

Nagła śmierć ratownika Grupy Podhalańskiej GOPR. "Będziesz teraz pełnił dyżur na niebieskich polanach"

2023-08-05 11:01

Ratownicy grupy podhalańskiej GOPR żegnają swojego kolegę. Adam zmarł nagle w wieku 52 lat. Do GOPR wstąpił w 1999 roku. Od roku 2010 działał w stopniu starszego ratownika. "Będziesz teraz pełnił dyżur na niebieskich polanach, tam Cię pewnie było trzeba" - wspominają zmarłego kolegę ratownicy GOPR.

Z wpisu, który pojawił się na stronie grupy, możemy się dowiedzieć, że mężczyzna "brał czynny udział w ratownictwie górskim, działalności szkoleniowej. Udzielał się również w działalności statutowej stowarzyszenia, jako były członek Zarządu Grupy Podhalańskiej. Uczestniczył w 126 akcjach i wyprawach ratunkowych. Wypracował 8400 godzin społecznych. Za swoje zaangażowanie został odznaczony srebrną i złotą odznaką GOPR".

- Adaś był bardzo sumiennym i zdyscyplinowanym ratownikiem górskim. Jego koleżeństwo bardzo często wykraczało poza życie służbowe GOPR-u, wiele razy ratował kolegów z opresji swoimi umiejętnościami technicznymi w życiu codziennym. [...] Żegnamy Cię i ubolewamy, że już razem nie będziemy mogli usiąść przy wspólnej kawie i spędzić czas na rozważaniach o życiu i działalności GOPR-u. Adaś! Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci. Będziesz teraz pełnił dyżur na niebieskich polanach, tam Cię pewnie było trzeba - kończą swój wpis podhalańscy ratownicy.

Grób Patryka P. sprawcy wypadku na Moście Dębnickim 5 dni po pogrzebie
Sonda
Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy, osobie która zasłabła?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany