Mogło dojść do tragedii

Nastolatkowie bawili się na torach, o mały włos nie wykoleili pociągu. Gdzie byli rodzice?!

2023-08-16 15:24

To miała być zabawa, jednak jej skutki mogły być groźne dla podróżnych i doprowadzić nawet do wykolejenia pociągu. Dwóch nastolatków z Ukrainy układało kamienie na torach kolejowych w Krakowie. Na szczęście w porę zjawili się tam funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy udaremnili niebezpieczną zabawę.

Do incydentu doszło w środę, 9 sierpnia, po południu na szlaku kolejowym Kraków Mydlniki – Kraków Główny. Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie podczas patrolu zaobserwowali dwie osoby postronne przebywające na torach. Byli to nastolatkowie, którzy układali przeszkody na główkach szyn.

- Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia - informuje insp. Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei. - Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych.

13-latkowie pochodzący z Ukrainy tłumaczyli, że układanie przeszkód na torach było dla nich formą zabawy. Nie byli oni również świadomi, jak tragiczny w skutkach może być jej finał. Na miejsce wezwano policjantów, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Funkcjonariusze SOK przypominają, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów.

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie