Nawałnica przeszła nad Krakowem: Zalane ulice, powalone drzewa, utrudnienia w komunikacji [AKTUALIZACJA]

2017-06-23 15:09

Krótka nawałnica przyniosła sporo szkód - połamane gałęzie leżą m.in. na Plantach. Na Alejach Trzech Wieszczów i w rejonie ul. św. Sebastiana drzewa spadły na samochody. Zdjęcia możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Zobacz materiał Pawła Chudzio, reportera Radia ESKA:


Aktualizacja, godz. 15.30

Ruch tramwajowy na ul. Dietla został przywrócony.


Aktualizacja, godz. 15.00

Od godz. 13.00 krakowscy strażacy odebrali około 100 zgłoszeń.

MPK poinformowało, że ruch autobusów na ul. Prądnickiej odbywa się już w obu kierunkach. Nadal nie ma przejazdu dla autobusów na al. Mickiewicza. Wciąż nie kursują także tramwaje ul. Dietla oraz do Pleszowa i Walcowni.


Większość sygnalizacji świetlnych wyłączonych z powodu nawałnicy została już ponownie uruchomiona. Do podłączenia zostały jeszcze niektóre światła w Bronowicach i na Krowodrzy. Doszło tam do awarii zasilania, zatem może to potrwać nawet kilka godzin.

Korki będą się rozładowywać jeszcze przez jakiś czas.

Aktualizacja, godz. 14.20

- Zablokowany jest przejazd dla autobusów przez al. Mickiewicza między pl. Inwalidów a ul. Czarnowiejską (drzewo na jezdni). Autobusy są kierowane przez ul. Królewską i Kijowską - poinformowało MPK.


Trwają prace przy torowisku na ul. Dietla. Więcej zdjęć znajdziecie w galerii nad artykułem.

Ul. Dietla
Autor: Paweł Chudzio, Radio ESKA Ul. Dietla


Wciąż trzeba się liczyć z utrudnieniami pod wiaduktami na ul. Prądnickiej.


Jak poinformowała Platforma Komunikacyjna Krakowa, ruch na Alejach Trzech Wieszczów został wznowiony.

Aktualizacja, godz. 13.25

Ruch tramwajowy w rejonie DH Wanda został już wznowiony. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami i opóźnieniami w kursowaniu tramwajów i autobusów na terenie całego miasta.

- Cały czas nie ma przejazdu dla tramwajów na ul. Dietla (drzewo na sieci trakcyjnej), do Pleszowa (drzewo na sieci trakcyjnej na ul. Igołomskiej przy Jeżynowej) oraz do Walcowni (drzewo na sieci trakcyjnej na ul. Mrozowa) - informuje MPK.


Utrudnienia czekają na kierowców na ul. Księcia Józefa, w rejonie mostu Zwierzynieckiego.


Korki także m.in. na ul. Brożka, Tischnera, Wadowickiej, Wielickiej, Ofiar Dąbia w stronę Płaszowa, Klasztornej, Półłanki, Opolskiej, al. 29 Listopada. Utrudnienia także pod wiaduktem na ul. Prądnickiej.


Na ul. Szlak zwężenie - na drodze leży konar. Powalone drzewo leży także na chodniku przy ul. Krowoderskiej.

Ul. Krowoderska
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Ul. Krowoderska


Tak wygląda przejazd ulicą Mogilską:


Godz. 13.00

Zalana jest m.in. ul. Mazowiecka, Opolska, Mogilska, Stella-Sawickiego, al. Pokoju. Kierowcy muszą uważać także na gałęzie leżące na drogach.


Utrudnienia czekają także pasażerów komunikacji miejskiej. Na ul. Dietla drzewo przewróciło się na sieć trakcyjną. Dodatkowo nie ma napięcia w sieci trakcyjnej przy Domu Handlowym Wanda w Nowej Hucie. Tramwaje nie kursują także przez ul. Igołomską.


Na Alejach Trzech Wieszczów drzewo spadło na samochód.


>>> Zapowiada się komunikacyjny paraliż? Prace na Grzegórzeckiej ruszają 15 lipca

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE