Nie żyje Józef Leśniak. Wicewojewoda małopolski miał 54 lata

i

Autor: SHUTTERSTOCK, ADRIAN GRYCUK/CC BY-SA 3.0 pl/WIKIPEDIA Nie żyje Józef Leśniak. Wicewojewoda małopolski miał 54 lata

Nie żyje Józef Leśniak, były poseł PiS. Miał 54 lata. "Choć bardzo cierpiał..."

2022-05-04 10:58

Nie żyje Józef Leśniak, który od 2019 roku sprawował funkcję wicewojewody małopolskiego. Urodzony w Limanowej polityk zmarł w wieku 54 lat. - Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję… Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej - napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nie żyje Józef Leśniak. Wicewojewoda małopolski zmarł w wieku 54 lat

Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci wicewojewody małopolskiego Józefa Leśniaka. Polityk zmarł dzisiaj (4 maja) w wieku 54 lat. Urodzony w Limanowej Józef Leśniak z wykształcenia był politologiem. Studia ukończył na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracował między innymi w warszawskim przedsiębiorstwie inwestującym w centra handlowe. Pełnił funkcję radnego powiatu nowosądeckiegoW 2015 roku z listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości został wybrany posłem z okręgu nowosądeckiego. Cztery lata później nie uzyskał reelekcji, a wkrótce po wyborach został powołany na stanowisko wicewojewody małopolskiego. Termin uroczystości pogrzebowych nie jest jeszcze znany. 

PRZECZYTAJ: Tragedia w słowackich Tatrach. Polak spadł ze szczytu Łomnicy

- To dla nas wszystkich ogromna strata. Z wielkim bólem przyjąłem wiadomość o śmierci Józefa Leśniaka – I Wicewojewody Małopolskiego. Dla niego zawsze najważniejsza była Polska. Był wielkim patriotą, oddanym sprawie naszej Ojczyzny. Służba Najjaśniejszej Rzeczypospolitej – tak postrzegał swoją misję w Urzędzie Wojewódzkim jako I Wicewojewoda Małopolski. Zawsze służył mi radą i wsparciem. Odszedł otoczony rodziną i przyjaciółmi. Gdy w ostatnich godzinach odwiedzałem Go w szpitalu, choć bardzo cierpiał, resztką sił był w stanie się uśmiechnąć, potrafił dać nam nadzieję… Panie Wojewodo, dziękuję za Twój Patriotyzm, przywiązanie do Polski i tytaniczną pracę dla niej. Będziemy zawsze pamiętać o Twoim zaangażowaniu. Składam najszczersze wyrazy współczucia Żonie, Synowi, Bratu oraz całej Najbliższej Rodzinie - pożegnał swojego zastępcę Łukasz Kmita, wojewoda małopolski.

ZOBACZ: Spacerowała po Krakowie i znalazła portfel z ogromną sumą pieniędzy. Właściciel się nie zorientował

Sonda
Czy Józef Leśniak powinien zostać patronem ulicy w Limanowej?
Zabił swojego ojca i 44-latkę. Policjanci szturmowali jego dom
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany