Nietypowa interwencja strażników z Małopolski. Pojawili się w salonie tatuażu

i

Autor: ilovetattoos/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Nietypowa interwencja strażników z Małopolski. Pojawili się w salonie tatuażu

2022-07-06 9:50

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej złożyli wizytę w jednym z salonów tatuażu na terenie Małopolski. Nie przyszli tam jednak, by skorzystać z usług tatuażysty, lecz by skontrolować obywatelkę Białorusi, pracującą w salonie bez odpowiedniego zezwolenia. Pracodawca, który nie dopełnił formalności przy zatrudnieniu cudzoziemki będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

Salon tatuażu nielegalnie zatrudniał Białorusinkę. Interweniowała straż graniczna

Nietypowa interwencja funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi zjawili się w jednym z salonów tatuażu na terenie Małopolski (formacja nie zdradza dokładnej lokalizacji), by przeprowadzić kontrolę legalności zatrudnienia pracujących tam osób. Okazało się, że właściciel salonu nielegalnie zatrudnia obywatelkę Białorusi. Kobieta nie posiadała wymaganego w naszym kraju zezwolenia na pracę, co stanowi wykroczenie z art. 120 ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Dodatkowo pracodawca nie poinformował Urzędu Pracy o niepodjęciu pracy przez inną obywatelkę Białorusi, czym popełnił wykroczenie z art. 120 ust. 10 Ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

PRZECZYTAJ: Mąż zabił żonę w Chrzanowie. Andrzej K. wprost ze szpitala trafił za kratki

Co grozi za nielegalne zatrudnianie cudzoziemców?

Karpacki Oddział Straży Granicznej poinformował, że wobec nieuczciwego pracodawcy, który nielegalnie zatrudniał cudzoziemkę, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Właścicielowi salonu tatuażu grozi grzywna wynosząca nawet 30 tysięcy złotych

ZOBACZ: Wypadek polskiego autokaru w Rumunii! Nie żyje kierowca, a kilka osób jest rannych!

Sonda
Planujesz zrobić sobie tatuaż?
Pobili go bo sprzedawał na bazarze. "Powiedział, że jak znowu tu będę to mnie zaj**ią"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają