OGROMNA akcja policji i przeszukania w Małopolsce. Chodzi o TREFNE MASECZKI MZ

i

Autor: pixabay.com/jardin

OGROMNA akcja policji i przeszukania w Małopolsce. Chodzi o TREFNE MASECZKI MZ

2020-05-19 23:00

Śledztwo w sprawie tzw. afery maseczkowej nabiera tempa! Ogromna akcja policji i przeszukania w Małopolsce mają mieć związek z trefnymi maseczkami, które kupiło Ministerstwo Zdrowia. Sprawę nagłośnili dziennikarze, a dziś badają ją śledczy i służby.

Ogromna akcja policji i przeszukania w Małopolsce. Jak informuje RMF FM – śledczy „odwiedzili” siedem miejsc w woj. małopolskim w związku z tzw. aferą maseczkową opisaną przez media. Kilka tygodni temu resort zdrowia kupił 100 tys. maseczek ochronnych za pięć milionów złotych.

Maseczki okazały się trefne i nie spełniały norm. Problem w tym, że – jak opisywały media – w ich zakupie miał pośredniczyć znajomy ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

Zobacz też: MAKABRA w Tatrach. Znaleźli ciało kobiety! Nie ma żadnych świadków. CO TAM SIĘ STAŁO?!

Z informacji RMF FM wynika, że śledczy prowadzili poszukiwania m.in. w Zakopanem, Krakowie i Brzesku.

Wspólne oświadczenie w sprawie „afery maseczkowej” wydało wczoraj Centralne Biuro Antykorupcyjne i Ministerstwo Zdrowia.

Instytucje zapewniają, że jeszcze na etapie planowania zakupu były w kontakcie i badały rzetelność całej transakcji.

CBA zwróciło uwagę, że istnieją poważne wątpliwości co do wiarygodności oferty, m.in. w związku z „brakiem powiązań (Łukasza Guńki) z podmiotami medycznymi”. Kierując się wskazaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego i brakiem doświadczenia pana Guńki w zakresie dostaw sprzętu medycznego, Ministerstwo Zdrowia poinformowało pana Guńkę, że dopóki certyfikowany towar nie znajdzie się w magazynach, nie będzie realizowało żadnych płatności – czytamy we wspólnym oświadczeniu CBA i resortu zdrowia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 19 V (goście: Śmiszek, Miuosh, Braun)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE