Olkusz. Pijany Ukrainiec zaatakował nożem kolegę! Grozi mu dożywocie

2020-08-05 12:58 Adrian Teliszewski
Olkusz. Pijany Ukrainiec zaatakował nożem kolegę! Grozi mu dożywocie
Autor: KPP Olkusz Olkusz. Pijany Ukrainiec zaatakował nożem kolegę! Grozi mu dożywocie

Libacja alkoholowa, do której doszło pod jednym z moteli w Olkuszu zakończyła się ostrą wymianą zdań między jej uczestnikami i użyciem noża przez 31-letniego Ukraińca. Napastnik zaatakował nim swojego kolegę, raniąc go w klatkę piersiową oraz plecy. Policja zatrzymała już agresora, a po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu nawet dożywocie.

Libacja alkoholowa przerodziła się w awanturę

W nocy z soboty na niedzielę (1/2 sierpnia) pod jednym z moteli w Olkuszu grupka mężczyzn spożywała wspólnie alkohol. Dyskusja między nimi przerodziła się w awanturę, podczas której 31-letni Ukrainiec sięgnął po nóż. Ugodził on swojego kolegę w klatkę piersiową i plecy.  

Na miejsce przyjechała policja wezwana przez pracownicę recepcji motelu. Jeszcze tego samego dnia agresor został złapany przez mundurowych.

Sprawcy grozi dożywocie

Zatrzymany 31-latek ze względu na stan upojenia alkoholowego, w którym się znajdował trafił początkowo do policyjnej izby zatrzymań. Po wytrzeźwieniu doprowadzono go do prokuratury, gdzie w obecności tłumacza został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara pozbawienia wolności od ośmiu lat do dożywocia.

Krewki Ukrainiec najbliższe tygodnie spędzi w areszcie. Sąd wyraził zgodę na jego trzymiesięczną izolację za kratami. 

Nie będzie asfaltu na zjeździe przy Bulwarach Wiślanych w Krakowie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.