Opuszczona szkoła w Małopolsce. Te zdjęcia przyprawią Cię o dreszcze!

2020-04-12 12:00

Niegdyś, jeszcze przed drugą wojną światową mieściło się tu żeńskie gimnazjum. Później w budynku siedzibę miało I Liceum Ogólnokształcące. Po przeniesieniu do nowej lokalizacji budynek przy ul. Piłsudskiego w Olkuszu opustoszał. Zobacz wyjątkowe zdjęcia z opuszczonej szkoły!

Amatorzy dzikich miejsc z pewnością obejrzą tę galerię z zaciekawieniem. Poza szkołą w budynku mieściła się również sala gimnastyczna, centrum kształcenia zawodowego oraz szkoła nauki jazdy. 

Pięciokondygnacyjny blok jest mocno zniszczony - ma powybijane szyby, a to co można było spieniężyć już dawno zostało skradzione przez lokalnych rabusiów. Mieszkańcy mówią też, że w budynku mieszkają bezdomni. 

Skąd pomysł na takie fotografie? Jak przekonuje Krzysztof Pietruszka, autor zdjęć - pomysły rodzą się u niego spontanicznie. - Jeżdżę na rowerze, spaceruję, a jak coś rzuci mi się w oko - po prostu wyciągam aparat. To taka fotografia sytuacyjna - dodaje. 

Express Biedrzyckiej gość Krzysztof Śmiszek (Super Raport)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE