Oskórowanie studentki z Krakowa. Przedłużono areszt dla podejrzanego Roberta J.

2018-09-25 16:19

Robert J. pozostanie w więzieniu - to decyzja Sądu Apelacyjnego w Krakowie, który przedłużył areszt na okres sześciu miesięcy - donosi Onet. Mężczyzna jest podejrzany o brutalne zamordowanie i oskórowanie 23-letniej studentki religioznawstwa z Krakowa.

- Prokuratura wnioskowała o przedłużenie aresztu na sześć miesięcy, co zostało uwzględnione - mówi w rozmowie z Onetem prokurator Ewa Bialik rzecznik Prokuratury Krajowej. Działania prokuratury zmierzają do tego, aby przedstawić podejrzanemu Robertowi J. akt oskarżenia.

Czytaj tez: Kraków. "Do autobusów nie dało się wejść!". Trwa remont torowiska do Bronowic

Mężczyznę zatrzymano 4 października 2017 na Kazimierzu, a następnie postawiono mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 23-letniej Katarzyny Z. Od tego czasu 53-letni mężczyzna przebywa w areszcie, ponieważ sąd stwierdził, że jest wysokie prawdopodobieństwo ponownego popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu oraz obawa matactwa procesowego.

Według śledczych, mężczyzna 12 listopada 1998 roku przetrzymywał kobietę wbrew jej woli, doprowadzając do stanu bezbronności poprzez podawanie jej określonych związków chemicznych. Kobieta zmarła na wskutek licznych ciosów: kopnięć i uderzeń twardym narzędziem. Następnie podejrzany Robert J. miał oskórować swoją ofiarę.

Czytaj: Kraków: Ulotki szkalujące Majchrowskiego. Prezydent opublikował oświadczenie

Sprawą tajemniczej zbrodni przez lata żyła cała Polska

Tragedia rozegrała się 19 lat temu. Szczątki 23-letniej studentki religioznawstwa znaleziono w Wiśle w 1999 roku. Jej niektóre szczątki w postaci skóry tułowia, nogi i innych części ciała ujawniono w Wiśle w dniach 7 i 14 stycznia. Przeprowadzone na polecenie prokuratora badanie DNA wykazało, że ujawnione szczątki należą do zaginionej w listopadzie 1998 roku Katarzyny Z.

W tej sprawie przez wiele lat przeprowadzono żmudne czynności śledcze. Powoływano najwybitniejszych polskich i zagranicznych biegłych różnych specjalności. Zasięgano opinii specjalistycznych instytucji, takich jak Instytut Ekspertyz Sądowych, Zakład Medycyny Sądowej, Polska Akademia Nauk czy Uniwersytet Przyrodniczy. Korzystano z najnowszych technik śledczych, które pozwoliły na odtworzenie sposobu działania sprawcy i wykrycie szeregu istotnych okoliczności zabójstwa Katarzyny Z.

Laboratorium Ekspertyz 3D Katedry Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu po raz pierwszy w Polsce odtworzyło sposób działania zabójcy w oparciu o dane biometryczne ofiary i ślady działania sprawcy na niektórych tkankach, sporządzając trójwymiarowy obraz przebiegu zabójstwa.

Zobacz nagranie z zatrzymania Roberta J.:

Czytaj też:

>>>  Kandydat na prezydenta Krakowa szuka przyszłych radnych w internecie

>>>  "Obiecam wszystko, co chcecie". Superbohater chce zostać burmistrzem Skawiny

Zobacz #TO WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE