Ostra awantura w tramwaju w Krakowie. Musiała interweniować policja

2020-02-12 10:13 AC
Ostra awantura w tramwaju w Krakowie. Musiała interweniować policja
Autor: Amadeusz Calik

Awantura w jednym z tramwajów na ulicy Kapelanka w Krakowie. We wtorek, 11 lutego doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy mężczyzną i kobietą w pojeździe. Na miejsce został wezwany patrol policji.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 11 lutego w godzinach popołudniowych na ulicy Kapelanka w Krakowie. Zaniepokojona pasażerka zadzwoniła na policję, widząc poważną awanturę między kobietą i mężczyzną. Oprócz ostrej wymiany zdań miało dojść do rękoczynów. Informację o incydencie potwierdza w rozmowie z SE Piotr Szpiech z Komendy Miejskiej Policji.

- Rzeczywiście mieliśmy takie zgłoszenie kilka minut po godzinie 15. W tramwaju doszło do awantury między mężczyzną a kobietą, mężczyzna miał też rzucić przedmiotem w kobietę. Po dotarciu na miejsce mężczyzna został wskazany przez pasażerkę i wylegitymowany - relacjonuje Szpiech.

Kobieta, która uczestniczyła w zajściu nie było już na miejscu. Do funkcjonariuszy nie wpłynęło też żadne oficjalne zawiadomienie. Według relacji świadków, nie odniosła ona obrażeń ciała. W związku z awanturą, przez kilka minut wstrzymany był ruch tramwajowy w kierunku Czerwonych Maków.