Otwarcie Parku Zakrzówek dopiero w 2023 roku. W połowie tego roku urzędnicy zamkną teren zalewu [AUDIO]

2019-05-01 18:49
Zalew Zakrzówek
Autor: Fot. Daniel Szura Zalew Zakrzówek

Nie w 2018, a w 2019 roku i nie zakończenie, a początek prac! Wbrew zapowiedziom dopiero za kilka tygodni rozpocznie się tworzenie jednego z największych parków w Krakowie, czyli Parku Zakrzówek. W maju ma zostać ogłoszony przetarg.

Urzędnicy bronią się, że wiele miesięcy zajęło im organizowanie dokumentacji projektowej. Jednak późny termin rozpoczęcia prac to nie jedyny z zarzutów, jakie się pojawiają w temacie Zakrzówka. Kolejnym jest planowane poszerzenie ulicy Wyłom. - ZZM chce w tym miejscu zrobić drogę o szerokości 6 metrów, czyli dwa razy szerszą niż jest dziś. To jest dróżka, która po obu stronach jest mocno zarośnięta drzewami i krzewami. Poszerzenie tej alejki będzie oznaczać przycięcie korzeni drzew i te drzewa nie mają prawa przeżyć - mówi Mariusz Waszkiewicz z Towarzystwa Na Rzecz Ochrony Przyrody.

Urzędnicy z Zarządu Zieleni Miejskiej podkreślają, że decyzja o poszerzeniu ulicy zapadła z myślą o mieszkańcach. - Chcemy oddzielić ciąg rowerowy od ciągu pieszego, żeby nie było żadnych kolizji między rowerzystami a pieszymi. Trzeba mieć na względzie, że ulica Wyłom ma jednak pewien kąt nachylenia i myślę, że każdy z nas był świadkiem, jak pędzące rowery niemalże na zakrętach wjeżdżają w pieszych - wyjaśnia Jarosław Tabor z ZZM.

Akwen na Zakrzówku zostanie zamknięty dla mieszkańców w połowie tego roku. Urzędnicy planują zakończenie prac dopiero w 2023 roku. Inwetycja pochłonie 51,5 miliona zł.

Posłuchaj materiału Ewy Sas, reporterki Radia Eska:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE