Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. Za krótki kurs zapłacił jak za zboże

i

Autor: Pexels/cc0/pixabay, RobinHiggins/cc0/pixabay Za nieco ponad dwukilometrowy kurs klient zapłacił w Zakopanem ponad 60 złotych / zdjęcie ilustracyjne.

Nawet taksówkarze są w szoku

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. Za krótki kurs zapłacił jak za zboże

2023-01-26 9:43

Za trwający niecałe 10 minut kurs po Zakopanem klient zapłacił ponad 60 złotych. "Tygodnik Podhalański" opisał przykrą przygodę turysty, który boleśnie zetknął się z drożyzną panującą w zimowej stolicy Polski. Zdziwieni tak wysoką ceną są nawet inni taksówkarze tłumaczący, że korzystając z usług kierowcy zrzeszonego w korporacji klient zapłaciłby o ponad połowę mniej.

Zakopane. Horrendalna cena krótkiego kursu. Nawet taksówkarze są w szoku

Zimowa stolicy Polski stała się stolicą drożyzny! Niedawno informowaliśmy o horrendalnie drogiej toalecie na Krupówkach, która zresztą ma być jeszcze droższa oraz o wyjątkowo kosztownym parkingu w centrum Zakopanego, lecz na tym nie koniec. "Tygodnik Podhalański" opisał historię turysty, który za krótki kurs po mieście zapłacił jak za zboże. Podróż trwała zaledwie 9 minut, a w tym czasie pojazd pokonał tylko 2,2 kilometra. Mimo tego klient musiał zapłacić aż 63 złote. Na tę kwotę złożyła się opłata początkowa wynosząca 15 złotych i opłata 48 złotych za przejechany dystans. Kurs odbywał się w niedzielę, co miało wpływ na wyższą cenę, ale zakopiańscy taksówkarze i tak są zszokowani opłatą naliczoną przez kolegę po fachu.

Z rozmów "TP" z zawodowymi kierowcami wynika, że identyczny kurs po Zakopanem powinien kosztować o ponad 50 proc. mniej. Klient skorzystał jednak z taksówki niezrzeszonej w korporacji, stąd tak wysoka cena. Jeden ze zrzeszonych taksówkarzy wyliczył, że korzystając z usług jego firmy turysta zapłaciłby nie 63 a 24 złote. Korporacja ma bowiem zarówno niższą opłatę początkową, jak i stawkę za przejechany kilometr.

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Akcja GOPR w Beskidzie Żywieckim. Szukali 60-latki, która... siedziała w domu!

Widok galopujących cen może prowadzić do poważnych problemów psychicznych!

Jak się przed tym ustrzec? Posłuchaj ważnych rad ekspertki!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany