Misiek był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

i

Autor: Policja "Misiek" był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania

Paweł M. "Misiek" prawdopodobnie jeszcze dzisiaj trafi do Polski

2018-10-18 15:07

Jak nieoficjalnie udało się dowiedzieć naszej reporterce, "Misiek" jest już w drodze do Mediolanu, skąd ma być przetransportowany na teren naszego kraju. Sprawy nie chce komentować prokuratura ze względu na dobro procedur ekstradycyjnych.

Z informacji naszej reporterki Ewy Sas wynika też, że obrona Pawła M. złożyła już apelację w tej sprawie do Sądu Najwyższego.

Paweł M., pseudonim "Misiek" pod koniec września został zatrzymany we Włoszech na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Lider pseudokibiców Wisły Kraków jest podejrzany m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i usiłowanie zabójstwa.

Jak informuje tvn24.pl, w piątek 12 października Paweł M., opuścił włoski areszt. Decyzję o zwolnieniu mężczyzny podjął sąd. Lider pseudokibiców Wisły Kraków trafił do aresztu, gdzie miał oczekiwać na transport do Polski.

Czytaj też: 19 października wolny od pracy? To nowe święto państwowe! Co to dla nas oznacza?

Misiek” lub „Gruby”

List gończy wystawiono 24 maja b.r. przez Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, w związku z podejrzeniem o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych.

"Misiek" był wcześniej karany m.in. za to, że w czasie meczu Wisły Kraków z włoskim klubem AC Parma rzucił nożem we włoskiego piłkarza Dino Baggio w październiku 1998 r. W 2001 r. Sąd Najwyższy utrzymał za to przestępstwo wyrok 6,5 roku więzienia. Paweł M. był również karany za pobicia.

Oglądaj "Policjantki i Policjantów"!:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany