Pies rzucił się na dziecko jadące na rowerze. Pogryziony maluch trafił do szpitala

i

Autor: simonocampo999/cc0/pixabay Pies był prowadzony na smyczy przez właściciela, ale nie miał ubranego kagańca.

Szok

Pies rzucił się na dziecko jadące na rowerze. Pogryziony maluch trafił do szpitala

2023-07-25 10:47

W miejscowości Roczyny pod Wadowicami małe dziecko jadące na rowerze zostało zaatakowane przez psa. Jak przekazała "Super Expressowi" st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik prasowa KPP Wadowice, pies był prowadzony na smyczy przez właściciela i posiadał wymagane szczepienia, jednak nie miał założonego kagańca. Poszkodowany maluch trafił do szpitala.

Pies rzucił się na dziecko jadące na rowerze. Pogryziony maluch trafił do szpitala

Do ataku psa na dziecko, które jechało wówczas na rowerze doszło w miejscowości Roczyny (gmina Andrychów) w piątek, 21 lipca. Jak przekazała "Super Expressowi" st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik prasowa KPP Wadowice, pies był wówczas prowadzony na smyczy przez właściciela i posiadał wymagane szczepienia, jednak nie miał ubranego kagańca. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, a ostatecznie zdecydowano się na przetransportowanie dziecka do szpitala. Policja nie ujawnia informacji na temat jego stanu zdrowia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że sprawcą ataku na dziecko nie był przedstawiciel żadnej z groźnych ras psów, lecz kundelek.

Jaka kara grozi właścicielowi psa?

W sprawie incydentu, do którego doszło pod Wadowicami policja prowadzi czynności wyjaśniające. Zgodnie z art. 77 kodeksu wykroczeń  "kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany".

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w swojej okolicy?
Pogrzeb Patryka Peretti
Nasi Partnerzy polecają