Krzywaczka. Pieszy popełnił straszny błąd, który kosztował go życie. Śmiertelny wypadek na prostej drodze

i

Autor: Małopolska Policja W Krzywaczce pod Myślenicami zginął 40-letni pieszy, który przez jezdnię przechodził w niedozwolonym miejscu.

Tragedia pod Myślenicami

Pieszy popełnił straszny błąd, który kosztował go życie. Śmiertelny wypadek na prostej drodze

2022-12-12 9:18

W Krzywaczce pod Myślenicami zginął 40-letni mężczyzna, potrącony przez osobowego hyundaia. Do tragicznego wypadku doszło na prostym odcinku nieoświetlonej drogi. W tym przypadku do zdarzenia przyczynił się sam pieszy. Mieszkaniec gminy Lanckorona przechodził bowiem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Tragedia pod Myślenicami. Zginął 40-letni pieszy

W czwartek, 8 grudnia w miejscowości Krzywaczka pod Myślenicami doszło do wypadku śmiertelnego, w którym zginął 40-letni mieszkaniec gminy Lanckorona. Mężczyzna poruszał się pieszo. Feralnego dnia około godz. 19.00, na drodze krajowej nr 52 został potrącony przez osobowego hyundaia, kierowanego przez 33-letniego mieszkańca gminy Mogilany. Pieszy na skutek uderzenia przez pojazd doznał poważnych obrażeń ciała. Niestety nie udało się go uratować. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Wstępne ustalenia policji. Mężczyzna przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że do tragicznego zdarzenia przyczynił się sam poszkodowany. 40-latek próbował dostać się na drugą stronę jezdni poza przejściem dla pieszych. Do tragicznego wypadku doszło na prostym odcinku drogi, która była nieoświetlona. W znacznym stopniu utrudniło to kierowcy reakcję i wyhamowanie przed mężczyzną, który wtargnął na jezdnię. W związku z tym funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza że obecnie warunki na drogach w Małopolsce są bardzo trudne.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
91-letnia Pani Gizela z Przemyśla laską broniła banku przed kobietą która nożem groziła kasjerkom
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany