Pijany kierowca zakopał się w rowie i poprosił o pomoc. Zatrzymał policjanta

i

Autor: Małopolska Policja Mężczyzna zatrzymany przez pijanego kierowcę okazał się policjantem po służbie.

Interweniował policjant po służbie

Pijany kierowca zakopał się na poboczu i poprosił o pomoc. Zatrzymał policjanta

2022-09-05 8:00

Wyjątkowego pecha miał pijany kierowca opla, który w Przegini Duchownej (powiat krakowski) zakopał się na poboczu. Mężczyzna machał ręką do innych użytkowników drogi z prośbą o pomoc, ale nie spodziewał się, że w ten sposób zatrzyma... będącego po służbie policjanta. Funkcjonariusz wyczuł alkohol od kierowcy i wezwał na miejsce patrol, który zajął się 50-latkiem.

Pijany kierowca zakopał się na poboczu. O pomoc poprosił policjanta po służbie

Wyjątkowego pecha miał 50-letni mieszkaniec gminy Czernichów, który prowadząc swojego opla pod wpływem alkoholu zakopał się na poboczu w miejscowości Przeginia Duchowna (powiat krakowski). Mężczyzna usiłował uzyskać pomoc od innych użytkowników drogi, dlatego machał do przejeżdżających samochodów i usiłował zatrzymać jeden z nich. W końcu mu się udało, lecz nie spodziewał się, że pojazdem będzie kierował... będący po służbie policjant z KPP Kraków. Funkcjonariusz szybko się zorientował w sytuacji. Od 50-latka wyczuł alkohol, a dodatkowo w pojeździe zauważył opróżnioną butelkę po wódce. Na miejsce wezwał więc swoich kolegów z policji. Patrol przebadał alkomatem kierowcę opla, a wynik testu to ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: 27-latek zamordowany w Krakowie. Zabił go były mąż jego konkubiny?

Mama zadźgała córkę i uciekła? Horror w luksusowym osiedlu

Jaka kara grozi pijanemu kierowcy?

Stróże prawa zatrzymali nietrzeźwemu prawo jazdy i przekazali 50-latka pod opiekę rodzinie. Za jazdę pod wpływem alkoholu odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki