Dziewięcioły: Makabryczny wypadek w Małopolsce. Tragiczna śmierć 58-letniego rolnika

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/eloneo Dziewięcioły: Makabryczny wypadek w Małopolsce. Tragiczna śmierć 58-letniego rolnika

Przygniótł go ciągnik!

Dziewięcioły: Makabryczny wypadek w Małopolsce. Tragiczna śmierć 58-letniego rolnika

2022-09-04 13:02

Makabryczny wypadek w Małopolsce. W Dziewięciołach w powiecie miechowskim zginął 58-letni traktorzysta, przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Do tragedii doszło nie na polu, a na lokalnej drodze. Mężczyzna stracił panowanie nad maszyną, zjechał do rowu i wówczas został przygnieciony. Dlaczego doszło do tragedii? Ustalają to śledczy.

Koszmarna śmierć 58-letniego traktorzysty. Jej okoliczności ustala teraz policja i prokuratura. Mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy w Dziewięciołach (pow. miechowski) w Małopolsce.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę (3.09).

58-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu. Ciągnik przewrócił się i śmiertelnie przygniótł mężczyznę – relacjonuje rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, mł. insp. Sebastian Gleń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Pogrzeb Tadeusza Ferenca, byłego prezydenta Rzeszowa

Kierowca ciągnika zmarł na miejscu. Pobrano mu krew celem ustalenia, czy był trzeźwy.

To jeden z wielu tragicznych wypadków, w których giną rolnicy – najwięcej jest ich w trwającym jeszcze sezonie intensywnych prac polowych. Do części z nich dochodzi – tak jak w tym przypadku – nie tyle przy samej pracy, ale na drogach. Policja apeluje więc o ostrożność, rozwagę, trzeźwość i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Ostatnie dni na polskich drogach nie należą do bezpiecznych. Tylko w sobotę (3.09) w całym kraju doszło do 76 wypadków drogowych, w których dziewięć osób zginęło, a aż 81 zostało rannych. W piątek (2.09) bilans był jeszcze tragiczniejszy: 10 osób straciło życie, a 90 zdrowie w wyniku wypadków na drogach w Polsce. Uważajcie na siebie!

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają