Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Krakowa

i

Autor: Małopolska Policja Kraków: poprosiła męża o zabicie kochanka. Zapłaciła mu za to 800 złotych

Morderstwo w Krakowie

27-latek zamordowany w Krakowie. Zabił go były mąż jego konkubiny?

2022-09-04 15:59

Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo 27-letniego mieszkańca Krakowa. Ciało 27-latka znaleziono w niedzielę rano przy torach kolejowych przy ul. Chełmońskiego w Krakowie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł zginąć z rąk byłego męża swojej konkubiny. 30-letnia kobieta, z którą pozostawał w związku zamordowany mężczyzna, również została zatrzymana. Policja wyjaśnia, czy brała ona udział w zabójstwie.

Makabrycznego odkrycia dokonano w niedzielę rano (4 września) w Krakowie. Ok. godz. 6.30 przypadkowy przechodzień zauważył w zaroślach przy torach kolejowych przy ul. Chełmońskiego ciało człowieka. Gdy na miejsce przybyli policjanci, mężczyzna już nie żył. Denatem okazał się 27-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna miał rany w rejonie klatki piersiowej i na twarzy. Dokładniejsze oględziny przeprowadzone przez biegłego z zakresu medycy sądowej potwierdziły, że 27-latek został zamordowany.

Po ustaleniu tożsamości zabitego mężczyzny, policjanci pojechali do jego mieszkania, gdzie zastali jego konkubinę. W trakcie rozmowy z 30-latką śledczy nabrali podejrzeń, że kobieta mogła mieć związek ze śmiercią 27-latka. Kobieta została zatrzymana jako podejrzewana o udział w zabójstwie.

- Badamy, jaki był jej udział - czy np. pomagała sprawcy zacierać ślady - informuje rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Właściciele pensjonatu nie żyją. Zostali pobici przez hotelowych gości

Jako sprawcę zabójstwa policjanci wytypowali byłego męża konkubiny 27-latka. Jak ustalili śledczy, 31-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego był w nocy z soboty na niedzielę Krakowie, a w niedzielę przed południem wsiadł do pociągu. 31-latek został zatrzymany na stacji kolejowej w Skarżysku Kamiennej. Zarówno on, jak i 30-latka zostaną teraz przesłuchani.

- To wstępna wersja wydarzeń. Będziemy ustalać dokładną rolę tych dwojga. W grę może wchodzić wątek uczuciowy lub porachunki - poinformował Sebastian Gleń.

Śledztwo w sprawie zabójstwa 27-letniego mieszkańca Krakowa prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Krowodrza. Sprawcy za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

Kim byli najwięksi zbrodniarze świata?

Włącz podcast i stań oko w oko z bestiami.

Listen to "Zbrodniarz i Kara - Adolf Hitler - Odcinek 1" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki