Pijany Ukrainiec uderzył pięścią 8-letniego syna. Kobieta stanęła w obronie dziecka, też została pobita

i

Autor: Tumisu/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Ukrainiec uciekł przed wojną do Polski. Na miejscu katował żonę i 8 letniego synka

2022-03-17 18:06

39-letnia Ukrainka została pobita przez swojego męża, gdy stanęła w obronie ich 8-letniego syna. Wcześniej pijany mężczyzna uderzył chłopca pięścią. Mimo toczącej się wojny 40-latek mógł wyjechać z Ukrainy pod pretekstem opieki nad żoną i trójką małych dzieci. Kobieta zeznała, że już od 9 lat była ofiarą przemocy ze strony swojego męża.

Katował ją przez 9 lat. Gdy stanęła w obronie synka, mąż znów się na nią rzucił. Koszmar Ukrainki i jej dzieci

We wtorek (15 marca) w Myślenicach został zatrzymany 40-letni Ukrainiec, który pod wpływem alkoholu znęcał się nad swoimi bliskimi. Pijany mężczyzna najpierw uderzył pięścią 8-letniego syna, a gdy w obronie dziecka stanęła żona agresora, ten zaczął jej grozić i bić również ją. Rodzina wyjechała z Ukrainy do Polski po rozpoczęciu się rosyjskiej inwazji. 40-latek mógł opuścić Ukrainę pod pretekstem opieki nad żoną i trójką małych dzieci, ponieważ w takich przypadkach mężczyźni są zwolnieni z obowiązku obrony kraju. Sprawcę przemocy domowej ujęła straż miejska, która następnie przekazała go myślenickiej policji

Z zeznań zaatakowanej przez męża kobiety wynika, że przemoc była obecna w tej rodzinie już od 9 lat. Jeszcze na Ukrainie 40-latek znęcał się nad swoją żoną i dziećmi, jednak tam postępowanie karne w tej sprawie nie było prowadzone. Zgodnie z polskim prawem, sprawca przemocy domowej został odizolowany od ofiar. 

PRZECZYTAJ: Nie żyje pasażerka autobusu, która upadła w trakcie jazdy. Koszmar w Krakowie

Ukraińcowi przedstawiono już zarzutyMężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za naruszenie nietykalności żony i syna oraz groźby karalne zostanie ukarany wysoką grzywną. Nie wróci już do miejsca, w którym mieszkał z rodziną. Sprawca przemocy przeniósł się do innej miejscowości.

ZOBACZ: Odnalazł się zaginiony w Krakowie kot uchodźców z Ukrainy. "To prawdziwy cud" [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kary za przemoc wobec dzieci powinny być wyższe?
Zgwałcił i zamordował pielęgniarkę. Po 21 latach stanął przed sądem