PILNE: Poszukiwany student z Japonii nie żyje. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Krakowie

2019-03-08 13:44
PILNE: Poszukiwany student z Japonii nie żyje. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Krakowie
Autor: Małopolska Policja PILNE: Poszukiwany student z Japonii nie żyje. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Krakowie

W środę w godzinach popołudniowych z Wisły przy ul. Ciepłowniczej w Krakowie wyłowiono zwłoki mężczyzny zauważone przez przypadkowego przechodnia.Policjanci potwierdzają w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków, że to ciało zaginionego w styczniu 25-letniego obywatela Japonii Akitaki Tsuzuki.

Jak informował zespół prasowy małopolskiej policji - ciało było w stanie mocnego rozkładu, co mogło wskazywać na to, że ofiara znajdowała się w Wiśle od dłuższego czasu. Policjanci zostali powiadomieni przez przypadkowego przechodnia, który dostrzegł ciało nad rzeką. 

Sprawdź też >>> Tajemnicza śmierć Grażyny Kuliszewskiej. "Wszyscy nabrali wody w usta"

Zwłoki zostały przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, gdzie specjaliści ustalili personalia denata. Jak informuje Sebastian Gleń w rozmowie z reporterem ESKA INFO Kraków - okazało się, że to ciało zaginionego Japończyka Akitaki Tsuzuki. Przyczyny śmierci wyjaśni prokuratura, która wkrótce otrzyma wyniki sekcji zwłok. 

Policjanci prowadzili poszukiwania 25-letniego obywatela Japonii, który mieszkał w Krakowie przez ponad miesiąc. Akitaka Tsuzuki 17 stycznia wyszedł z miejsca zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Jego ciało wyłowiono z Wisły.

To kolejne zwłoki wyłowione z rzeki

Tylko w tym roku policjanci z Komisariatu Wodnego Policji byli wzywani do podobnych interwencji. W lutym z Wisły wyłowiono między innymi ciało zaginionego w ubiegłym roku 26-latka. Z kolei kilka dni temu z rzeki Uszwica wyłowiono ciało 34-letniej Grażyny Kuliszewskiej, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Tę sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Tarnowie, a także prywatny detektyw.

Zobacz koniecznie: 

>>> Child Alert: Cała Polska szuka uprowadzonej 3-latki! [ZDJĘCIA, RYSOPIS, AKTUALIZACJA]

>>> Kraków: Zwrócił uwagę pasażerowi w tramwaju i został pobity. Policja zatrzymała sprawcę!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE