Child Alert: Porwana 3-latka i jej mama odnalezione [AKTUALIZACJA]

2019-03-08 18:26

Trzylatka oraz jej matka, porwane w czwartek w Białymstoku, zostały odnalezione. Są całe i zdrowe - poinformował na Twitterze wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, Jarosław Zieliński.

Aktualizacja, 08.03.2019 - Dziewczynka i mama odnalezione!

Po blisko 30 godzinach od porwania Natalia i jej córka Amelia zostały odnalezione w Środzie Wielkopolskiej. Są całe i zdrowe. Sprawcy uprowadzenia zostali zatrzymani: są to dwie osoby. Wśród zatrzymanych jest 36-letni Cezary R. - ojciec Amelii.

CZYTAJ AKTUALIZOWANY ARTYKUŁ >>> Porwanie w Białymstoku: Natalia i jej córka Amelka odnalezione. Policja zatrzymała porywaczy - w tym ojca [ZDJĘCIA]

Porwanie w Białymstoku, 07.03.2019 - szczegóły

W dniu dzisiejszym (07.03.2019) w Białymstoku uprowadzona została 3 letnia Amelia wraz ze swoją matką Natalią. Uprowadzenie miało miejsce sprzed bloku mieszkalnego przy ul. Hallera 47 ok. godz. 10:00.

SZCZEGÓŁY >>> Porwanie w Białymstoku. Napastnicy wciągnęli do samochodu młodą matkę z dzieckiem. Trwa obława na porywaczy

Z ustaleń wynika, że sprawcami uprowadzenia było 2 zamaskowanych mężczyzn, którzy wepchnęli Amelię i jej matkę do samochodu Citroen, który później został porzucony.
Dziewczynka ma niebieskie oczy i jasne włosy spięte w kok. Ubrana była w różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty.

Na czas funkcjonowania Child Alert uruchomione zostało Call Center pod nr 995, na które można przekazywać wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia zaginionych.

Policja uruchomiła Child Alert 07.03.2019. Co to jest?

Child Alert to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów. Podstawowym założeniem alarmu jest jak najszybsze zawiadomienie o zaginięciu dziecka jak największej liczby osób. Standardowy alert trwa 12 godzin. 

Czytaj też >>> Tajemnicza śmierć Grażyny Kuliszewskiej. "Wszyscy nabrali wody w usta"

W Polsce system działa od sześciu lat. Pierwszy raz wykorzystany był w trakcie poszukiwań 10- letniej Mai. Child Alert funkcjonuje w 11 krajach europejskich m.in. w Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i w Czechach oraz na terenie Kanady, Meksyku i Stanów Zjednoczonych. 

Child Alert jest wyjątkowo skuteczny, ale może być stosowany tylko w wyjątkowych przypadkach, m.in. wtedy, gdy podejrzewa się, że mogły paść ofiarą porwania bądź innego przestępstwa. Decyzję o tym, że Child Alert zostanie uruchomiony podejmuje naczelnik Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji. 

Kategorie Child Alert

Dzieci poniżej 15. roku życia otrzymują kategorię pierwszą - najpilniejszą. Dzieci, które ukończyły 15 lat otrzymują kategorię drugą, chyba że policja ustali, że notorycznie uciekały z domu rodzinnego czy placówki wychowawczej, wówczad otrzymują kategorię trzecią, która oznacza mniejszą skalę poszukiwań. 

KLIKNIJ I SPRAWDŹ:

>>> Wielka inwestycja zmienia Kraków nie do poznania! Nowe estakady i most nad Wisłą [ZDJĘCIA, WIDEO]

>>> Niesamowite zdjęcia! Z Krakowa było widać Tatry [GALERIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE