Piorun uderzył w Giewont! SĄ ZABICI I RANNI [ZDJĘCIA | WIDEO]

2019-08-22 14:40 GE / PT
Tragedia na Giewoncie. Są zabici i ranni
Autor: Pixabay.com

Trwa akcja ratunkowa w rejonie Giewontu. W szczyt miał uderzyć piorun. Rannych zostało kilka osób. Niestety, są też ofiary śmiertelne.

Aktualizacja (godzina 19:00): Napływają kolejne tragiczne informacje... Aż 89 osób rannych! Tak wynika z najnowszych doniesień wojewody małopolskiego w sprawie dzisiejszego popołudnia w Tatrach. Po polskiej stronie zginęły cztery osoby, a po słowackiej jedna. Wśród polskich ofiar jest dwoje dzieci. To 10-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec.

Aktualizacja (godzina 15:15): Z najnowszych informacji wynika, że w akcji bierze jednak udział śmigłowiec TOPR. Kilka osób nie żyje, a kilkanaście jest rannych! Czytaj więcej w artykule PIORUN zabił kilka osób na Giewoncie! [RELACJA NA ŻYWO].

TURYŚCI RAŻENI PIORUNEM NA GIEWONCIE! ZOBACZ ZDJĘCIA:

Ulewa i burze nad Tatrami. Gazeta Krakowska donosi, że w szczyt Giewontu uderzył piorun. Toprowcy potwierdzają informację o kilku ofiarach śmiertelnych. W pobliżu miało przebywać około 20 osób.

Warunki panujące dziś w górach są bardzo trudne. Nie ułatwia to akcji ratunkowej. Pogoda przez pewien czas uniemożliwiała włączenie do akcji śmigłowca.