Plikiem banknotów chciał sobie kupić wolność. 55-latek ma teraz podwójne kłopoty

i

Autor: Małopolska Policja 55-latek odpowie za jazdę pod wpływem alkoholu oraz próbę przekupienia funkcjonariuszy publicznych.

Plikiem banknotów chciał sobie kupić wolność. 55-latek ma teraz podwójne kłopoty

2022-05-12 7:52

W miejscowości Żarki (powiat chrzanowski), dzięki interwencji dwóch innych uczestników ruchu, został ujęty pijany kierowca. 55-latek chciał uniknąć odpowiedzialności i po przybyciu funkcjonariuszy próbował ich przekupić plikiem banknotów. Teraz czekają go podwójne kłopoty. Odpowie zarówno za jazdę "na podwójnym gazie", jak i za łapownictwo.

Plikiem banknotów chciał sobie kupić wolność. 55-latek ma teraz podwójne kłopoty

We wtorek (10 maja) w miejscowości Żarki (powiat chrzanowskidwóch uczestników ruchu drogowego uniemożliwiło kontynuowanie jazdy siedzącemu za kierownicą nissana 55-letniemu mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało na to, że prowadzi "na podwójnym gazie". Na miejsce zostali wezwani policjanci. Funkcjonariusze chcieli przebadać 55-latka alkotestem, jednak ten odmówił, dlatego trafił do szpitala w Chrzanowie, gdzie pobrano od niego krew do badań.

Wcześniej mieszkaniec gminy Libiąż próbował jeszcze uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Mężczyzna wyciągnął plik banknotów i chciał przekupić policjantów, w zamian za co mieli oni odstąpić od czynności służbowych. Mundurowi pieniądze wzięli, jednak wyłącznie w celu ich zabezpieczenia dla potrzeb postępowania karnego.

PRZECZYTAJ: Szok wśród dominikanów z Krakowa! Apelują o bojkot utworów o. André Gouzesa

Nierozsądne zachowanie 55-latka będzie go słono kosztowało. Małopolanin odpowie nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale również za próbę przekupienia funkcjonariuszy publicznych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: GDDKiA sprzeciwia się podwyżce za przejazd autostradą A4. "Niezasadna, nie bierze pod uwagę wojny"

Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Nowy plac zabaw przy ul. Grottgera w Krakowie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany