Po ogromnych upałach nadejdą POTĘŻNE NAWAŁNICE. Synoptycy wydali pilne ostrzeżenia

2020-08-10 16:26 Amadeusz Calik
Po ogromnych upałach nadejdą POTĘŻNE NAWAŁNICE. Synoptycy wydali pilne ostrzeżenia
Autor: WJ, archiwum se.pl

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla kilku regionów. W wielu województwach wciąż obowiązują alerty drugiego stopnia przed silnymi upałami. Gdzie przejdą burze i kiedy? Sprawdź ostrzeżenia IMGW.

IMGW: Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Synoptycy wydali ostrzeżenia dla trzynastu województw, w których ostrzegają przed burzami z gradem. Alerty obowiązują w województwach: podlaskim, pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, lubuskim, śląskim, podkarpackim, małopolskim i świętokrzyskim.

- Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 25 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad - informują meteorolodzy z IMGW-PIB.

Jak przypomina Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w czasie burz należy unikać otwartych przestrzeni i nie chować się pod drzewami.

W ośmiu województwach (mazowieckim, wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim) obowiązują też ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi upałami. Temperatura maksymalna może wzrosnąć do 31 stopni, a nocą do 20 stopni.

Gdzie jest burza 10.08.2020? Sprawdź radar burz online

Przez Polskę 10.08.2020 przechodzą burze, w związku z tym należy zachować szczególną ostrożność i zabezpieczyć się na wypadek żywiołu. Wielu mieszkańców Krakowa i nie tylko słysząc grzmoty, widząc wyładowania atmosferyczne, czy nadciągające ciemne chmury zastanawia się, gdzie jest burza i czy dziś będzie burza? Teraz możecie to sprawdzić, dzięki radarowi burz online, który znajduje się poniżej. 

Radar burz online, sprawdź gdzie jest burza 10.08.2020:

Gwałtowna burza nad Olsztynem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.