Pobił i okradł górala przed karczmą. Krewki 29-latek trafił do aresztu

2019-10-10 6:58 Amadeusz Calik
Pobił i okradł górala przed karczmą
Autor: Małopolska Policja

29-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego pobił i okradł rodowitego górala, gdy ten wychodził z karczmy w Zębie w Małopolsce. Policjanci zatrzymali przestępcę, który za swoje poczynania odpowie przed sądem.

W środę 2 października mieszkaniec powiatu tatrzańskiego powiadomił zakopiańskich policjantów, że znany mu z widzenia mężczyzna pobił go, a następnie ukradł mu pieniądze i artykuły spożywcze.

Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej późnym wieczorem w miejscowości Ząb, w gminie Poronin. Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego gdy wychodził z karczmy. Obrażenia jakich doznał okazały się na tyle poważne, że poszkodowany trafił do szpitala. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawcę rozboju.

5 października, 29-latek z mazowieckiego został zatrzymany. W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem zakopiańskiej prokuratury okazało się, że sprawca dodatkowo groził pokrzywdzonemu żądając od niego kolejnych korzyści finansowych - informują małopolscy policjanci.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia i rozboju, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu nawet dwunastoletni pobyt w więzieniu.