Podhale: Policjant ZASTRZELIŁ młodego mężczyznę. Tragiczny finał interwencji

i

Autor: TR, archiwum se.pl zdjęcie ilustracyjne

Podhale: Policjant ZASTRZELIŁ młodego mężczyznę. Tragiczny finał interwencji

2020-06-28 17:32

Tragiczny finał policyjnej interwencji w Kościelisku-Kirach w powiecie tatrzańskim w Małopolsce. Policjanci prowadzili tam działania, w związku ze zgłaszanymi wcześniej kradzieżami. W czasie wykonywania czynności policjant postrzelił młodego mężczyznę. Ten zmarł, pomimo reanimacji.

Do tragedii doszło w sobotę, 27 czerwca około godziny 22 na stadionie w Kościelisku. Policjanci zostali wezwani do kradzieży paliwa - na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Zakopanego. W czasie prowadzenia działań policjant wyciągnął broń i oddał strzał.

Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem nie udziela informacji w tej sprawie. Krótkie oświadczenie w tej sprawie wydała natomiast małopolska policja.

- Podczas działań padł strzał ze strony policjanta w kierunku jednego ze sprawców kradzieży. Niestety mężczyzna został ranny i zmarł pomimo udzielenia pierwszej pomocy przez funkcjonariuszy i reanimacji prowadzonej przez załogę pogotowia ratunkowego. Na miejsce przyjechał prokurator, który prowadzi dalsze czynności. W toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Zakopanem wyjaśniane są okoliczności tego zdarzenia - poinformowała małopolska policja.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna został postrzelony w głowę.

Duda głosuje w Krakowie
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj