Policjanci z Krakowa WSTRZĄŚNIĘCI! Nagle zmarł kapelan funkcjonariuszy, miał zaledwie 42 lata!

2021-04-17 22:16 Bogdan Stech PAP
Policjanci w Krakowa STRZĄŚNIĘCI! Nagle zmarł kapelan funkcjonariuszy, miał zaledwie 42 lata!
Autor: materiały prasowe Policjanci w Krakowa STRZĄŚNIĘCI! Nagle zmarł kapelan funkcjonariuszy, miał zaledwie 42 lata!

Niespodziewana śmierć zawsze jest szokiem. Tak samo jest tym razem. W wieku 42 lat zmarł ks. Paweł Mielecki, wikariusz parafii błogosławionego Jerzego Popiełuszki w Krakowie, kapelan małopolskiej policji - poinformowała w sobotę krakowska kuria. Bliscy i przyjaciele zmarłego są w szoku. "Zmarł nagle. Covid nie był przyczyną" - powiedział PAP rzecznik prasowy krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Ks. dr Paweł Mielecki urodził się 16 października 1978 r. w Oświęcimiu. Pochodził z Kęt. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 2007 r. z rąk kard. Stanisława Dziwisza.

Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Katarzyny w Nowym Targu, św. Jana Chrzciciela w Rzeszotarach, św. Kazimierza w Krakowie oraz bł. Jerzego Popiełuszki w Krakowie. Od 2018 r. pełnił funkcję kapelana małopolskiej policji.

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie był mocno zaangażowany w prace komitetu organizacyjnego. Posługując w sekcji pastoralnej odpowiadał za przygotowanie młodzieży archidiecezji krakowskiej do tego święta. 

Na stornie internetowej proboszcz parafii błogosławionego Jerzego Popiełuszki w Krakowie, napisał: 

Z ogromnym smutkiem informuję, że nasz Wikariusz Ks. Paweł, w nocy z piątku na sobotę odszedł do Pana. Polecamy Go Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar życia wiecznego, a dla Rodziców o siłę i ufność w ciężkich chwilach".

Pogrzeb księdza proboszcza zmarłego na koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE